Micsoda ötlet! – 300 kombájn arathat egyszerre (+videó)
Hírek - 2018.07.04
300 kombájnnal akarnak aratási világrekordot dönteni az idei szezonban. A fennálló csúcsot 244 betakarítógép tartja, ezt kívánják lepipálni a szervezők.
A tervezett látványosság jótékony célokat szolgálna, a bevételt ugyanis a Harvest for Kids nevű szervezet kapja, amely eddig 1,8 millió gyermek táboroztatásáról gondoskodott. A rekordkísérletre augusztus 4-én kerül sor a kanadai Manitoba tartományban lévő Winkler közelében. Talán ebben az esetben nem is különösebben fontos, hogy a 300 kombájnt hatalmas őszibúza-táblákra eresztik majd rá.
A fergeteges show-ra alighanem rengetegen lesznek majd kíváncsiak, a szervezők 25 ezer látogatót várnak a nem mindennapi rendezvényre. A legutóbbi csúcsdöntésre 2012-ben került sor, akkor 20 ezer néző előtt aratott 244 kombájn. Mindegyik gép legalább 5 percen keresztül dolgozott (egymás után), vagyis nemcsak tessék-lássék hajtott ki a táblára.
Videó egy 2010-es rekordkísérletről:
https://www.youtube.com/watch?v=JhPsidWIe14
Szerző: AgrárUnió
Címkék: kombájn, aratás, Kanada, rekord, jótékonykodás
A málna metszése szüret után: Így készítsd fel a bokrokat a jövő ...
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
Magyar szakember az európai ökogazdálkodás élén
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...
Ukrajnának nem kell agrártámogatás
Alkalmazkodásból versenyelőny - Új irányok a fenntartható ...
Júliusi kerti bakancslista
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
Egyszerű cső, összetett közösség – Újra víz van a kiszáradt ...