TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 84.764,69 Ft (tonna)
Napraforgómag: 240.982,71 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 79.267,09 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 81.329,25 Ft (tonna)
Repcemag: 211.991,73 Ft (tonna)
Full-fat szója: 204.015,41 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 595 Ft
Benzin ára: 585 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 407,65
USD: 358,25
CHF: 438,66
GBP: 474,32
Hirdetés
Távérzékelő céggel bővített a Syngenta

Távérzékelő céggel bővített a Syngenta

Hírek - 2018.04.12

A Syngenta februárban megvásárolta a FarmShots néven alapított agrártechnológiai távérzékelésre specializálódott startup vállalkozást. A világcégnek eddig ugyanis nem volt ilyen üzletága.

A FarmShots nagyfelbontású műholdfelvételeket, illetve drónok által készített fotókat használ a növényegészségügyi elemzésekhez, és a fényelnyelés alapján a talaj állapotáról is adatokat szolgáltat. A vállalkozás 1,1 millió dolláros kezdőtőkéjét helyi befektetők adták össze 2016-ban.

 Syngenta

A felvásárlás után a Syngenta digitális portfóliója alatt működik tovább a FarmShots, a Syngenta farm menedzsment rendszerének, az AgriEdge Excelsiornak részeként, és elindult a világpiacra vezető úton.

„Szerettük volna műholdfelvételekkel bővíteni az AgriEdge kínálatát, így különféle módokat vizsgáltunk, hogyan is tehetnénk meg. Végül azonban ez a vállalkozás igen alkalmasnak bizonyult” – mondta el Dan Burdett, a Syngenta „digitális mezőgazdaság” üzletágának vezetője, hozzátéve: tetszett a FarmShots működési modellje, ezért egyre szorosabb kapcsolatot építettünk ki, majd ahogy jobban megismertük a céget, úgy gondoltunk, ez az, amire szükségünk van.

A növényegészségügyi adatgyűjtés eddig abból állt, hogy a farmer a sorok között fel-alá járkálva megvizsgálta a növényeket. Viszont ha műholdképünk van, és annak elemzésére megfelelő szoftverrel rendelkezünk, tehát a feldolgozás megfelelően működik, akkor azonnal láthatjuk, hol vannak a problémás pontok. Így sokkal hatékonyabb lesz a feltáró munka, meggyorsul a betegségek kezelése, ami nyilván sok munkaóra megtakarítást is eredményez a költség-oldalon.

A Syngenta farm menedzsment szoftverének „takarmánya” az adat, és minél több adattal látjuk el, annál jobb lesz a döntés-támogató hatásfoka, vagyis az eredményessége.




Forrás: Syngenta blog

Címkék: Syngenta, FarmShots
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Mezőgazdasági vadkár – Tél végi, kora tavaszi károk, teendők

Állandó szerzőnk annak a fontos kérdéskörnek járt utána, hogy egy gazdálkodónak milyen lépéseket érdemes ...