„Mustárbenzinnel” repülne a Quantas
Hírek - 2018.01.10
Az ausztrál légitársaság rövidesen elindítja az első gépét Los Angelesbe, amit részben bioüzemanyag hajt.
Már a végső tesztek folynak azon a Boeing 787-9 Dreamlineren, ami Sidney és Los Angeles között kerozinnal valamint „mustárbenzinnel” fog repülni. Hosszú ideje hallani híreket a bioüzemanyagokról. A cikkek hol az emberiség megmentőjének, állítják be a bio-fuelt, hol a termesztőit olyanoknak, akik élelmiszer helyett „benzint” termesztenek. Most maradjunk csak a hírnél.
A terv szerint a Dreamliner tankjában 30 százaléknyi bioüzemanyag lesz, amit a Brassica Carinatából, vagyis az etiópiai mustárból állítanak elő. A légitársaság szerint ily módon 20 százalékkal csökkentik a szén-dioxid kibocsátást a kizárólag kerozinnal való repüléshez képest.
Az etióp mustárt Dél-Ausztráliában termesztették, és a Quntas együttműködik a kanadai Agrisoma Biosciences agrártechnológia társasággal, és az a céljuk, hogy 2020-ra már kereskedelmi mennyiségben állítsanak elő „mustárbenzint”.
Ekkor már 400 ezer hektáron termesztik Brassica Carinatát, amiből állítólag 200 millió liter bioüzemanyagot állíthatnak elő. A légitársaság egyébként tavaly 4,8 milliárd litert használt fel.
Forrás: Syngenta blog
Címkék: bioüzemanyag, mustárbenzin, légitársaság, ausztrál
Bizonyít a mérlegen!
A végéhez közelít az őszi búza betakarítása
Az Európai Bizottság 540 millió eurós támogatást nyújt a ...
A málna metszése szüret után: Így készítsd fel a bokrokat a jövő ...
44 százalékkal csökkent a nyerstej kiviteli ára egy év alatt
Egyszerű cső, összetett közösség – Újra víz van a kiszáradt ...
Ön hogyan dönt? Védekezik vagy kockáztat?
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
A hulladéktól az erőforrásig
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...