TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 67.258,64 Ft (tonna)
Napraforgómag: 213.612,14 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.490,66 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 65.699,26 Ft (tonna)
Repcemag: 183.793,91 Ft (tonna)
Full-fat szója: 208.881,00 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 355,14000
USD: 305,81000
CHF: 386,61000
GBP: 410,70000
Hirdetés
A képzett szakemberek sokasága az agrárium sikerességének záloga

A képzett szakemberek sokasága az agrárium sikerességének záloga

Hírek - 2017.09.04

Az agrárium sikerességének egyik legfontosabb záloga a jól képzett, korszerű gyakorlati tudás birtokában lévő szakemberek sokasága - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter Kaposváron.

Az agrártárca vezetője az agrárszakképző iskolák országos tanévnyitóján mondott beszédében rámutatott: a Földművelésügyi Minisztérium fenntartásában 47 intézmény 62 helyszínen, a tavalyinál valamivel több, 21 ezer diákkal kezdi meg az idei tanévet.

A minisztérium a második legnagyobb intézményfenntartóként vesz részt a szakképzésben, ezért kötelessége, hogy intézményei korszerű tudást adjanak, elhelyezkedési lehetőséget biztosítsanak az ágazatban, kielégítsék a munkaerőpiac igényeit - fogalmazott.

Fazekas Sándor, a Kaposvári Egyetem egyik nagyelőadójában tartott eseményen iskolaigazgatók, pedagógusok, diákok előtt szólt arról, hogy a felsőoktatási intézmény szomszédságában működő Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola teljesítménye és kihasználtsága kiváló, tanulói létszáma a 2009/2010-es tanév óta átlagosan évente harminccal nő.

Az iskola magas színvonalú működése nagymértékben hozzájárul a magyar mezőgazdaság további erősödéséhez, hazai és nemzetközi versenyképességének növeléséhez, a szakemberek utánpótlásának biztosításához - közölte. Hozzátette: az intézmény értékes része a képzés fejlesztésével az agrárium, a vidéki megélhetés segítésére létrehozott FM-iskolahálózatnak.

A miniszter kitért arra, hogy komoly kihívás a mezőgazdasági szakmák presztízsének visszaállítása. Ennek érdekében a tanárok odaadással, kitartással dolgoznak, de "a diákok is elszánt munkát vállalnak", a szaktárca pedig azon is dolgozik, hogy kellő forrást biztosítson az iskolák fejlesztéseihez.

 




Forrás: MTI/FM Sajtóiroda

Címkék: oktatás, felsőoktatás, agrárium, képzés, szakember, agrárszakképzés
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Magyarország ismét mentes a magas patogenitású ...

Hazánk visszanyerte magas patogenitású madárinfluenzától való mentességét az Állategészségügyi Világszervezet ...