Mi történik? – A Fendt sárga lesz, a Challenger zöld
Hírek - 2017.07.17
Meglepő profiltisztítást hajt végre az amerikai AGCO mezőgépgyártó csoport. A Challenger márkanevet kivonják Európából, a gépek viszont itt maradnak, csak Fendt névre keresztelik át őket, és megkapják azok zöld színét is.
Az észak-amerikai piacon viszont ellentétes folyamat zajlik le, hiszen ott éppen most mutatták be a Fendt 1000 Vario traktorszériát, mégpedig Challenger néven, és a jellegzetes sárga fényezéssel.
Mindkét márka az AGCO kötelékébe tartozik, és a változtatás alighanem a magyarországi forgalmazást is érinti majd. Amerikában a 396–517 LE-s teljesítménytartományt felölelő Challenger szériával (amit Európában Fendt 1000 Vario néven ismerünk) az AGCO egyértelműen a John Deere nagytraktoraival próbál versenybe szállni. A modelleket hathengeres, 12,4 literes MAN motorok hajtják, az 1050-es csúcsváltozat pedig 2400 Nm nyomaték leadására képes 1100-as fordulatszámnál.
Az alig pár évtizede, 1990-ben alapított AGCO 2002-ben vásárolta meg a Challenger márkanevet és a gumihevederes traktorokból álló portfóliót a Caterpillartól. A Fendt ekkor már a tulajdonában volt, hiszen 1997 óta birtokolja az innovatív technológiai megoldásairól ismert német vállalatot. Traktorok terén az AGCO „istállójába” tartozik a Massey Ferguson és a Valtra is.
Szerző: AgrárUnió
Címkék: traktor, Massey Ferguson, mezőgépgyártás, Fendt, Challenger, Valtra
Terménypiaci helyzetkép 2026. májusában: változó ...
Kerti méhlegelő lépésről lépésre: Kevesebb fűnyírás, több élet
A Bizottság tervet terjeszt elő Európa műtrágyaellátásának és ...
A hortenzia gondozásának titkai - Hogyan varázsoljunk dús ...
Így indítsd a júniusi másodvetést a rekordtermésért
Fito kalauz napraforgóban
Gombák kalászon, zászlóslevélen
75 százalékkal nőtt a marhahús-export az év elején
A jégkármérséklő rendszer továbbra is védi az országot
Segédlet a jogszerű drónos növényvédelmi munkavégzéshez