Gépi ballagás

Gépes ballagás

A Magyar Rekordok Szövetsége 2016-ban a végzős diákjaink gépes ballagásán regisztrálta az új magyar tömegszerűségi rekordot. A „legtöbb, önjáró erő-és munkagéppel ballagó diák tömegszerűségi rekordot” 121 géppel állították fel a ballagó jánoshalmi diákok.

 Az idei évben nem kértünk hitelesítést, de a tavalyinál is több 122 géppel vonultak fel diákjaink.

Tanulóink már előző napokban díszítették és tisztították a gépeket, szerelték fel a kürtöket és egyéb látványosságot fokozó eszközöket, hogy még érdekesebb és színesebb legyen a gépes ballagás.

A tanüzemben kiérkező gépek zaja, már hat órakor ébresztette a jánoshalmi lakosokat. A felvonulók hét órakor osztályonként felsorakoztak a tanüzemhez vezető úton. Nyolc órakor indult el a konvoj a rendőrségi autóval az élen.

A panziós falusi vendéglátó csoport lovas kocsiját követve, elindult a szerelvények végeláthatatlan sora, melyet a szakmai tanulmányi versenyeken eredményesen szereplő diákjaink vezettek.

A felvonulás már évtizedek óta látványossága a városnak. Szülők és hozzátartozók százai mellett a város lakosai is minden évben megnézik a látványos felvonulást.

A ballagásról készült képeket megtekinthetik itt!

FM Kelet-magyarországi Agrár-szakképző Központ
Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium

Kapcsolódó cikkek

Oldalunk cookie-kat ("sütiket") használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat. Szolgáltatásaink igénybe vételével Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információ Elfogadom