Elismerték a gabona és olajosnövény termesztés új ÜHG-kibocsátási értékeit
Hírek - 2024.11.05
2023-ban kérte fel az Európai Bizottság a tagállamokat, hogy nyújtsanak be a szántóföldi növénytermesztés bioüzemanyag-gyártáshoz használt terményeinek fenntartható termeléséhez kapcsolódóan újonnan számított üvegházhatású-gáz (ÜHG) regionális kibocsátási értékeket (NUTS2 értékek) a már nem érvényes korábbiak helyett.
Magyarország eleget tett ennek, és benyújtotta az Európai Bizottságnak a mezőgazdasági nyersanyagok termesztésére jellemző ÜHG-kibocsátási szintekről szóló jelentést az úgynevezett NUTS2 régiókra és az öt legfontosabb szántóföldi és olajosnövényre, így a szemes kukoricára, az őszi káposztarepcére, a napraforgóra, az őszi búzára és a szójára.
Ezt a jelentést az Európai Bizottság technikai szinten 2024. október 1-én fogadta el, melyről a tájékoztatás ide kattintva érhető el.
Az Agrárminisztérium elismeri a szemeskukorica, az őszi káposztarepce, a napraforgó, az őszi búza és a szója termesztéséből származó üvegházhatású-gáz kibocsátás alábbi táblázatokban lévő, technikai szinten már elfogadott NUTS2 értékeinek használatát, amíg ezekre vonatkozóan az Európai Bizottság a RED II irányelv 31. cikk (4) bekezdése szerinti végrehajtási jogi aktust el nem fogadja. A Magyarországra számított értékek az alábbiakban letölthető táblázatokban állnak az érintettek rendelkezésére.
Hirdetés
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: bioüzemanyag
Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért
Európai szinten is kiemelkedő öntözési projekt valósult meg ...
Az európai parlamenti képviselők új uniós intézkedéseket ...
Vadföldgazdálkodás és a fenntartható vadgazdálkodás ...
Paci® a gyompusztító
Gyomirtási tapasztalatok egy változó technológiai ...
Új szakmai kézikönyv segíti a szőlő aranyszínű sárgaságának ...
Költségkímélő napi rutin – Energiahatékonyság az állattartó ...
Ősszel elvetni, tavasszal (nem) elrontani – Néhány gondolat a ...
A korai gyommentes kukorica kulcsa – a pre-poszt technológiában ...
