TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 67.160,68 Ft (tonna)
Napraforgómag: 211.552,14 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.701,25 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 63.073,97 Ft (tonna)
Repcemag: 181.915,32 Ft (tonna)
Full-fat szója: 194.421,65 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 355,17000
USD: 301,71000
CHF: 387,55000
GBP: 410,57000
Hirdetés
Jelentős támogatás ‒ a pénzen kívül

Jelentős támogatás ‒ a pénzen kívül

Hírek - 2024.05.15

Online konferenciasorozatot indít a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. A három eseményből álló tájékoztatás célja, hogy hozzásegítse a feldolgozóüzemeket, a kertészeteket és az állattartó telepeket az ökológiai gazdálkodáshoz, illetve az ökotermékek feldolgozásához kapcsolt pályázati előnyök hatékony kihasználásához.

Az új KAP Stratégiai Tervének megfelelően a hamarosan megnyíló pályázati felhívások többlet támogatást és a pályázatok elbírálásánál többletpontot biztosítanak az ökológiai gazdálkodóknak és a biotermékeket gyártó feldolgozóüzemeknek is. A források megléte ugyanakkor csak az egyik alapvető feltétele az ökológiai szemlélet és gyakorlat terjedésének; a sikeres és gyors változásokhoz az ökológiai gazdálkodáshoz kapcsolódó tudnivalókat is el kell juttatni az érintettekhez. Ez a célja a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. hamarosan induló konferenciasorozatának ‒ ismertette a leendő eseménysorozatot Dr. Roszík Péter a konferenciát szervező Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Az egyes alkalmak a pályázati felhívásokhoz igazodva más-más célcsoportoknak szólnak. Az első rendezvényen a feldolgozóüzemeket, a másodikon a kertészeteket, a harmadikon pedig az állattartókat készítik fel arra, hogy a nekik kiírt pályázatokon minél sikeresebben vegyenek majd részt. Ezt szem előtt tartva válogatták ki az egyenként félnapos, online konferenciák előadóit is. Az illetékes minisztérium vezető szakértői mellett a Biokontroll legfelkészültebb szakemberei vesznek majd részt, illetve gyakorlott pályázatíró cégek osztják meg tapasztalataikat.

A rendezvénysorozattal a Biokontroll kifejezetten hagyományt szeretne teremteni. A cél az, hogy a szervezet a későbbiekben megjelenő, az ökotermelést folytatókat preferáló pályázati kiírásokat is megelőzően szervezzen egy-egy tájékoztató konferenciát, amely jelentősen javítja a résztvevők esélyeit a kívánt támogatások elnyerésére.

Címkék: ökológiai gazdálkodás, kap
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Az AGRO MASTERS YIELD SHIELD rendszere technológiai ...

Az AGRO MASTERS HUNGARY Kft. olyan kukoricatermesztési rendszert működtet YIELD SHIELD néven, amely a genetikai ...