Zakatol ismét az erdei kisvasút
Hírek - 2023.06.21
A természetkedvelők nagy örömére e hónaptól kezdve ismét síneken lehet felfedezni a Bükk vadregényes részeit.
A Felsőtárkányi Állami Erdei Vasút ugyanis a felújításokat követően újra fogadja az utazóközönséget. A felújítás során a pálya nagy részének rekonstrukciója mellett elvégezték a kocsik modernizálását is, ami hosszú távon az utasok biztonságát és kényelmét szolgálja.
Az útvonal gyönyörű, az erdei útvonalon az állomásoknál több kirándulási lehetőség is adódik. Ilyen például a Varróház megálló, ahol az egyik fő látványosság a szabadtéri vadaskert, ahol a kíváncsi látogatók nemcsak a kerítés szemközti oldaláról, de egy hídon át felülről is szemügyre vehetik az emberekhez szokott erdei állatokat.
A végállomásnál, a Stimecz-háznál található rét a nagyobb túrára nem készülők számára is tökéletes célpont tucatnyi, egymástól távoli pihenővel, focipályával és piknikezőhelyekkel. Az innen induló tanösvényen pedig bárki alaposan képbe kerülhet a környék élővilágáról, hiszen a 21 információs tábla száznál is több állat- és növényfajt mutat be.
A kalandosabb időtöltésre várók előtt itt szinte az egész hegység nyitva áll, bár majdnem az összes útvonal több-kevesebb emelkedővel indul. Csábító úti cél a völgy fölé emelkedő 949 méter magas Tar-kő, ami a kék kereszt jelzésen indulva, öt és fél kilométeres túrával érhető el. A völgy közeli folytatásában a Bükk-fennsík különleges időszakos karsztforrásai bújnak meg.
A szerelvények a Felsőtárkány tóparttól az Egeres-völgyön át a Stimecz-házig és vissza közlekednek – adta hírül a Turista Magazin. Júniusban szombaton és vasárnap, júliustól pedig szerdán, csütörtökön és pénteken is indulnak a járatok. Egy útra a felnőttjegy 1200 Ft, a gyermekjegy 800 Ft.
Címkék: vonat, erdei kisvasút, bükk, túrázás, felújítás, piknik, tanösvény, élővilág
30 éve KRONE BiG M – A világ első önjáró szársértős kaszája ...
Így indítsd a júniusi másodvetést a rekordtermésért
A hortenzia gondozásának titkai - Hogyan varázsoljunk dús ...
Fito kalauz napraforgóban
Májusi-júniusi tennivalók a napraforgóban
FURRIER: a forgózsámolyon túl
Gombák kalászon, zászlóslevélen
Alternatív hüvelyesek (1. rész) – A szegletes lednek és ...
Direktvetés Horsch gépekkel
Segédlet a jogszerű drónos növényvédelmi munkavégzéshez