Az első nagy roham – Április–májusi növényvédelmi feladatok az almában
Az alma növényvédelmével foglalkozó cikksorozatunk első részében a kora tavaszi tennivalókat, a kártevők és kórokozók áttelelő alakjainak gyérítési lehetőségeit vettük sorra Gálóczhi-Tömösváry Róbert és Fekete Zoltán növényvédelmi szakmérnökök segítségével.
Az áprilisi számban az alma egészségének megóvásában szintén nagy jelentőségű, előttünk álló időszakkal foglalkozunk a két szakember közreműködésével. Több betegség indulása, számos kártevő első rajzása, korai felszaporodása áprilisra és májusra tehető, ilyen módon az ellenük való védekezés ezekben a hónapokban igen fontos.
Fogékony fiatal hajtások
A tavaszi kihajtást követően az alma vegetatív és generatív részei is intenzív fejlődésbe kezdenek. Április hónapban megindul a hajtásnövekedés, megtörténik a levélkiterülés és virágzás, májusban pedig megindul a gyümölcs fejlődése, amely a hónap végére körülbelül mogyoró nagyságot ér el. Ezek a fiatal részek fogékonyak az alma főbb betegségeire. A lisztharmat minden fiatal növényi részt megtámad: a leveleket, a virágokat, később a terméseket is. A varasodás a leveleket és a terméseket szintén fertőzi.
Tisztelt Látogatónk!
A cikk megtekintése előfizetéshez kötött!
Amennyiben rendelkezik online előfizetéssel, jelentkezzen be az előfizetéshez tartozó felhasználói fiókba.
Ha még nem előfizetőnk, ismerje meg előfizetési ajánlatainkat, hogy hozzáférhessen lapunk korábbi cikkeihez is!
Tags: alma, növényvédelem, lisztharmat, levéltetű, almamoly, vértetű, pajzstetű, almakártevők