TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 81.914,80 Ft (tonna)
Napraforgómag: 214.366,41 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 75.482,00 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 57.816,96 Ft (tonna)
Repcemag: 211.380,83 Ft (tonna)
Full-fat szója: 204.198,14 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 584 Ft
Benzin ára: 588 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 400,86000
USD: 347,25000
CHF: 426,28000
GBP: 471,11000
Hirdetés
Amazone Ceus-2TX  – Vontatott nehézkultivátor

Amazone Ceus-2TX – Vontatott nehézkultivátor

Vető- és talajművelő gépek - 2022.06.12

A német Amazone vontatott, 4–7 m munkaszélességű Ceus-2TX nehézkultivátor saját kategóriájának legsokoldalúbb talajművelő gépe. (1. kép) A Ceus ötvözi a kompakt tárcsa sekély művelési mélységnél nyújtott előnyeit egy kultivátor mély talajlazításával.

am1 min

1. kép

A munkagép a tarlók és az altalaj műveléséhez, a mély talajlazításhoz, a magágykészítéshez és a nagy mennyiségű szerves anyag bedolgozásához egyaránt használható. A 8–15 km/órás művelési sebességet kihasználva nagy területteljesítmény érhető el. (2. kép)

am2 min

2. kép

Ceus 4000-2TX | 5000-2TX | 6000-2TX | 7000-2TX

A vontatott nehézkultivátor segítségével több munkafázis végezhető el egyetlen menetben. A csipkés 510 mm-es tárcsával rendelkező elülső tárcsasor lehetővé teszi az egyenletes művelést 5–14 cm-es munkamélységben. Az akár 30 cm-es munkamélységig történő lazításhoz a C-Mix Super kapákból álló kapasor áll rendelkezésre. (3., 4. kép)

am3 min

3. kép: 

 

am4 min

4. kép: 

A tárcsamező vagy a kapamező önálló használata is lehetséges:

  • Catros+ tárcsasor karbantartást nem igénylő tárcsacsapágyazással, gumirugós kőbiztosítással és egyesével szerelt tárcsakarokkal
  • Cenius Super kapamező, 600 kg feletti kioldóerős nyomórugós és kiegészítő nyírócsavaros túlterhelés elleni védelemmel

Az őszi lazítás vagy a nedves talajviszonyok melletti munkavégzés tömörítőhenger nélkül is egyszerűen lehetséges a járókerekek mögötti kapáknak köszönhetően. (5., 6. kép)

am5 min

5. kép

 

am6 min

6. kép

Az elülső tárcsasor jól felaprítja a szerves anyagokat, miközben a talajon elterülő szármaradványt intenzíven szétvágja és bekeveri. Ezzel egyidejűleg a felső talajrétegen finom, morzsolódó szerkezetet alakít ki. Ez ideális körülményeket teremt a komposztálódáshoz, valamint a csírázáshoz és a növekedéshez.

A 12,5 cm-es osztástávolság, valamint az elülső sor 17 fokos és a hátsó sor 14 fokos állásszöge szavatolják az egyenletes talajművelést, valamint a szerves anyagok tökéletes bedolgozását.

A homorú tárcsák egyenként gumituskókra vannak szerelve, így karbantartást nem igénylő túlterhelés elleni védelemmel rendelkeznek. A tárcsacsapágyazás zsírozására sincs szükség, a csúszógyűrűs tömítéseket évtizedek óta megbízhatóan használják az építőipari gépeken.

A tárcsasor munkamélység-beállítása paralelogramma felfüggesztéssel történik. (7. kép)

am7 min

7. kép

A hátsó kapasorral a talajrétegek akár 30 cm mélyen is fellazíthatóak. A sekély művelésre is lehetőség van, vagyis arra, hogy nedves és nehéz körülmények között a kapa csúcsa kevéssel a rövidtárcsa munkamélysége alatt fusson.

A kapamező felszerszámozásához az Amazone teljes C-Mix kaparendszere rendelkezésére áll. A kb. 40 cm-es osztástávolsággal a Ceus mély talajlazítás esetén is könnyen vontatható, ugyanakkor biztosított a szerves anyagok jó áramlása is. (8. kép)

am8 min

8. kép

Ha csak tarlóhántásra van szükség, a kapasor teljesen kiemelhető, hogy csak az elülső tárcsasor dolgozhasson.

A terelőlemez és a kapacsúcs szétválasztása a kopási költségek csökkentését szolgálja. A talajféleségtől, a termőhelytől és a talajnedvességtől függően 3–5 kapacsúcsot lehet elkoptatni, mielőtt ki kellene cserélni a terelőlemezt. (9. kép)

am9 min

9. kép

C-Mix kaparendszer: minden alkalmazási területhez a megfelelő kapatípus. A 350 mm-es szárnyas kapa, a 80 mm-es kapacsúcs és a 40 mm-es kapa nagy kopásállóságú HD változatban is elérhetők. 

A C-Mix-Clip gyorscserélő rendszer formájában az Amazone olyan rendszert kínál, amellyel (szinte) szerszámok nélkül, egyszerűen, gyorsan és kényelmesen lehet kapát cserélni.

Ebből a kivitelből az Amazone három különféle kapacsúcsot kínál a használati körülményeknek megfelelően. A rendszer 80 mm-es és 100 mm-es C-Mix-Clip kapacsúccsal, valamint 320 mm-es C-Mix-Clip lúdtalp alakú kapacsúccsal is felszerelhető. (10. kép)

am10 min

10. kép

A kapasorok mögött egy plusz sornyi egyengetőszerszám található. Választhat a rugós simító-egyengető pálcasor, illetve a 460 mm átmérőjű, sima vagy csipkés egyengetőtárcsák közül. (11. kép)

am11 min

11. kép

A nagy, 80 cm-es keretmagasság kiváló anyagáramot tesz lehetővé

A Ceus-2TX belül elhelyezkedő TX futóműve nagy fordulékonyságot és kényelmes közúti szállítást tesz lehetővé.

Már 200 LE traktorteljesítménytől

A gép kombinálható greendrill ráépített vetőgéppel, vagy XTender dupla tartályrendszerrel, illetve FTender fronttartállyal, amelyekkel köztestermény-vetőmagot, műtrágyát vagy ezek kombinációját egy menetben ki lehet juttatni. (12. kép)

am12 min

12. kép

 

Elérhetőségek – Keressen bennünket!

AMAZONEN-WERKE KFT.

Jónás Zsolt

Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar

30/643-6134

Oravecz István

Heves, Nógrád, Bács-Kiskun, Pest, Jász-Nagykun-Szolnok

30/637-3306

Szász Villő Dóra

Komárom-Esztergom, Veszprém, Fejér, Vas, Győr-Moson-Sopron

30/544-4478

Horváth Attila

Somogy, Tolna, Baranya, Zala

30/538-5918

Móricz Tamás

Békés, Csongrád

30/345-8294

Címkék: Amazone Ceus-2TX, nehézkultivátor
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Vegyük komolyan a kukorica nyári kártevőit! – Változó ...

Kukoricatermesztésünk átalakulóban van! A termőterület csökken, a termesztés kockázata növekszik, miközben ...