
Új Zetor Major: tiszta teljesítmény
Traktorok - 2021.06.20
A Zetor tovább folytatja traktorai műszaki korszerűsítését. Tavaly a Forterra és Crystal modellek kaptak Stage V motorokat, most pedig elkészült a Major CL80 azon változata, amely a legszigorúbb emissziós előírásokat is teljesíti.
Az új Zetor Major négyhengeres, 75 LE-s, 2,9 literes Deutz TCD erőforrással van felszerelve. A Stage V környezetvédelmi normákat DPF, EGR és DOC használatával teljesíti. A motor erejét 12/12-es szinkronizált sebességváltó közvetíti a kerekek és a talaj felé.
A fülke is megújult, és kétféle változatban kapható, a hagyományos megoldás mellett napfénytetős kivitelben – utóbbi természetesen szintén teljesíti a FOPS (vagyis a leeső tárgyak elleni védelmet szolgáló) biztonsági előírásokat. Az opciós listán ezen felül (egyebek mellett) légkondi, valamint fej- és kartámasszal ellátott, mechanikus rugózású ülés szerepel, ez a kettő a Plus kabinnál sztenderd tartozék.
A traktor hátsó emelési kapacitása 2,8 tonna, a TLT 540/1000 1/perc fordulaton üzemeltethető (opcióként front TLT és frontfüggesztés is kérhető). Apró, de sokak számára hasznos megoldás, hogy az új Majornál immár ugyanazzal a kulccsal nyitható a fülke, amelyikkel a motor beindítása végezhető. Opcióként légrugós ülés, illetve pótülés is elérhető.
Ha tetszett a cikk regisztráljon az AgrárUnió hírlevélre: https://www.agrarunio.hu/regisztracio
Címkék: traktor, emisszió, Zetor, motor, Stage V, MAJOR
XIV. Sumiversitas – a hagyomány kötelez

Új felhívás támogatja a fenntartható vízgazdálkodási ...

Víztakarékos öntözési megoldások? Megéri váltani, itt vannak ...

„A Cimbria nagyon megbízható” – Zöldmezős beruházás, minőségi ...

Hamarosan indul a Fiatal Gazda Pályázat!

Szívügyük a mezőgazdaság – BASF-NAK kerekasztal a ...

Az évelő rozs új faj: Secale cereanum – A Perenne és Gergő fajták ...

LEMKEN Koralin 9 – Hibrid kultivátorok

Mezőgazdaságigép-piac – Növekedett az alkatrészforgalom

Hogy festeni se lehessen szebbet! Hatékony megoldás a ...