Ne feledkezzünk el erről, sok múlhat rajta
Hírek - 2022.07.20
A fiatal mezőgazdasági termelők indulásához 2015-ben igényelhető támogatások esetében aktuálissá vált az 5. évre tett vállalásokra vonatkozó nyilatkozatok benyújtása a felszólító végzés kézhezvételétől számított 15 napon belül.
Egyebek közt az elért üzemméretről is nyilatkozniuk kell a gazdáknak, a pályázatnál még az EUME érték alapján kellett megadni az adatot. Ügyeljünk arra, hogy a számításnál a kérelem benyújtása évének január elsején hatályos forint/euro árfolyamot használjuk (315,54 Ft). Az üzemméret-számítás alapjául szolgáló földterületek tekintetében az ügyfelet földhasználatbejelentési kötelezettség is terheli. A földhasználati lapokat a Kincstár minden egyes kérelem vonatkozásában ellenőrzi. Csatolni kell a főlapot, a termőföld betétlapot, valamint az állatállomány betétlapot is, amennyiben szükséges.
Az a pályázó, aki vállalta, hogy életvitelszerű tartózkodási helyét tanyán, vagy 1000 fő alatti lakosságszámú településen tartja fenn, illetve vállalta, hogy tanyára, vagy 1000 fő alatti lakosságszámú településre költözik a működtetési időszak első évének végére és erre pontot kapott, akkor a nyilatkozatához mellékelnie kell a lakcímigazolvány másolatát, vagy az adott település polgármesteri hivatala által kiállított eredeti lakcímigazolást.
Főállásban foglalkoztatott munkavállalóval kapcsolatos vállalás esetén a munkaszerződést szintén csatolni kell.
Címkék: támogatás, pályázat, fiatal mezőgazdasági termelők
Klímabarát kertek: Új irányvonalak és módszerek a melegedő ...
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
Hatékony tarlókezelés száraz nyárban – A talajnedvesség ...
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
A ló egészsége a szénával kezdődik – szakmai összefogás indult a ...
Ön hogyan dönt? Védekezik vagy kockáztat?
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...
A végéhez közelít az őszi búza betakarítása
Az EU agrár-élelmiszeripari kereskedelmi többlete nőtt 2026 ...
Mennyit számít a bálatömörség?