
Növényvédelmi drónpilótaképző intézmények jelentkezését várja a Nébih
Hírek - 2022.03.10
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja az engedélyezett felnőttképzési intézmények figyelmét, hogy mostantól jelentkezhetnek a pilóta nélküli légijárműves (drónos) növényvédelmi alapképzés megszervezésére és lebonyolítására. A kijelölés folyamatosan történik, annak feltételeiről és a programkövetelményről a Nébih honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők.
Mindezek alapján a Nébih várja azon felnőttképzési intézmények jelentkezését, amelyek megfelelő személyi és tárgyi feltételekkel rendelkeznek a növényvédelmi drónpilóta szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzés megszervezéséhez és lebonyolításához.
Lényeges, hogy a felhívásra csak olyan intézmény jelentkezhet, amely engedélyezett felnőttképzési intézményként van nyilvántartva. A kijelölés feltételrendszeréről és eljárásrendjéről, valamint a részletes programkövetelményről a hivatal honlapján tájékozódhatnak a jelentkezők.
A Nébih a jelentkezéseket elsősorban e-mailben várja az nti@nebih.gov.hu címen, továbbá elfogadja postai úton (Nébih Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság, 1537 Budapest Pf. 407.) is. Ezt követően a jelentkezőket rögzíti az elektronikus nyilvántartásban, amelyről minden esetben hivatalos értesítést küld.
A képzések elindításával és a szakképzett növényvédelmi drónpilóták kinevelésével, remélhetőleg mielőbb a magyar gazdák rendelkezésére állhat ez az új, pontosabb és célzottabb kijuttatást lehetővé tevő, környezetkímélő légi permetezési technológia.
*a mező- és erdőgazdasági légi munkavégzésről szóló 44/2005. (V. 6.) FVM-GKM-KvVM együttes rendelet 3. § (10) bekezdése
03_09_Nébih Közlemény_Növényvédelmi drónpilótaképző intézmények jelentkezését várja a Nébih (doc)
Forrás: Nébih
Címkék: Nébih, drónpilótaképzés
Májusban tilos füvet nyírni – ha valaki komolyan veszi a ...

Kútügy: törvénytervezet a törvénymódosításra

Klasszikus szántóföldi traktor érkezett a dél-koreai Kiotitól

Aggasztóan nő az aflatoxinos kukorica aránya a magyar piacon, ez ...

Kiderült, hogy melyek a legfinomabb debrecenik

Milyen az igazi, hamisítatlan mádi bor?

16 éveseket még nem kellene traktorkormány mögé ültetni – vita ...

Küzdelmes szántást mutatott be egy öreg Zetor, a gazda valódi ...

Bőven terem a dinnye, jelenleg 115 forint kilója a földről eladva ...
