TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 67.768,08 Ft (tonna)
Takarmánybúza: 61.464,14 Ft (tonna)
Napraforgómag: 126.616,67 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 53.939,78 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 50.883,02 Ft (tonna)
Repcemag: 162.255,39 Ft (tonna)
Full-fat szója: 200.238,99 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 604 Ft
Benzin ára: 577 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 380,17
USD: 348,84
CHF: 399,18
GBP: 441,91
Hirdetés
A gazdákat ritkábban ütötte ki a koronavírus

A gazdákat ritkábban ütötte ki a koronavírus

Hírek - 2021.01.27

Alighanem a szabadtéri munkavégzés és az átlagosnál ritkább társas érintkezés következménye, hogy a mezőgazdaságból élők körében kevesebb a koronavírus-járványban megbetegedett személy.

Minderre a németországi egészségbiztosítási pénztár (AOK) tanulmánya mutatott rá, amely a 2020 márciusa és októbere közötti időszakot vizsgálta. Meglehetősen nagy mintában kutakodtak, hiszen több mint 155 ezer ember adatait nézték át. Ebből derült ki, hogy a gazdálkodók jóval az átlag alatti arányban képviseltetik magukat azok között, akik a koronavírus-járvány okozta betegségek miatt hiányoztak a munkahelyükről.

A tanulmány eredményeiről az agrarheute.com szakoldal számolt be. Németországban az AOK számai szerint 100 ezer főre 1183 megbetegedés jutott március és október között, ám a mezőgazdasági dolgozók között csupán 274 volt ez a szám. Az ágazatokat tekintve árnyaltabb a kép, hiszen az állattenyésztésben tevékenykedők között már 340, az agrároktatás és -kutatás területén pedig (szintén 100 ezer főre vetítve) 483 koronavírusos személyt találtak.

Érdemes a másik végletet is megnézni, vagyis a leginkább veszélyeztetett csoportokat. Az iskolákban és óvodákban, bölcsődékben dolgozók között nagyjából 10-szer annyi beteget találhatunk (2672), mint a mezőgazdaságban, de természetesen az egészségügyi dolgozók (2469) sem kerülhették el a fertőzést. Általánosságban elmondható, hogy több nő betegedett meg, mint férfi. A számokban azonban még nem mutatkozik meg a járvány újabb hullámának hatása, amely december-januárban tetőzött a legtöbb európai országban.

 

Címkék: gazdák, mezőgazdaság, Németország, járvány, tanulmány, koronavírus, egészségbiztosítás
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Traktor útmutató: a legkedveltebb traktormárkák ...

A magyar agrárium elképzelhetetlen a traktorok és más mezőgazdasági erőgépek nélkül. Mivel az ország művelés alá ...