
A 2019-es fotópályázat győztesei
Hírek - 2020.06.21
Saját kertünk is remek terep a növényvédelmi megfigyelésekhez 2019-ben immár második alkalommal hirdettük meg a Növényvédelmi fotópályázatot, amelyre az első évhez hasonlóan nagy számban érkeztek a növényvédelemmel, mezőgazdasággal kapcsolatos fényképfelvételek. A következőkben két kategória győztes felvételének készítőjét mutatjuk be.
„Közönségdíjas felvétel” kategória győztese
Tóth Győző
Növényvédelmi fotópályázatunkon 2019-ben a „Közönségdíjas felvétel” kategóriában első helyezést ért el Tóth Győző „Csíkos pajzsospoloska” című felvételével. Kategóriagyőztesünk jelenleg a Gödöllői Szent István Egyetemen tanul végzős hallgatóként környezetgazdálkodási agrármérnök szakon. A mezőgazdasághoz, növényvédelemhez való kötődése is innen ered. Adjuk át most a szót neki!
„Bár nem születtem mezőgazdász családba, régóta foglalkoztatnak a fenntartható fejlődés lehetőségei. Mivel kreatív gondolkodásúnak tartom magam, mindig is nagyra tartottam az értékteremtő munkát, főleg a vidék fejlődése szempontjából. Én is vidéken élek ugyanis, így fontos számomra megőrizni annak szépségét, a benne rejlő lehetőségek értékekké formálását, és hogy mindezt megoszthassam a világgal. Jövőbeli munkámmal a térségfejlesztés területén szeretnék részese lenni ezeknek a folyamatoknak, és a kreativitásommal színesíteni azokat.
„Csíkos pajzsospoloska”
Jelenleg Királdon, Borsod-Abaúj-Zemplén megye nyugati részén lakom, ahol a természeti környezet ezernyi lehetőséget biztosít a természetjárásra, valamint kedves hobbim, a természetfotózás gyakorlására. Ez, mindazon túl, hogy kikapcsolódást nyújt számomra, lehetőség arra is, hogy a természet apró szépségeit a saját szemszögemből mutathassam be másoknak. Szabadidőmben szívesen rajzolok, festek, zenélek, amiben kiélhetem kreativitásomat. A természet iránti szeretetem ebben is megjelenik, képeim, rajzaim témái is gyakran származnak onnan, a zenében pedig elsősorban a folkmetal irányzat iránt érdeklődöm.
A fotózás továbbra is fontos szerepet játszik az életemben, folyamatosan szeretnék benne fejlődni, egyre jobb és jobb képekben bemutatni a természet szépségét. Ezért a jövőben is a természetfotózás műfajánál maradnék, ezen belül is a makróvilág, valamint a vadfotók tartoznak a legkedvesebb témáim közé. Szeretném ezekkel a lehető legmélyrehatóbban foglalkozni. De ezeken túl a jövőben szívesen próbára tenném tudásomat a fotózás más területén is.
A növényvédelmi fotópályázatra beküldött felvételem, amellyel a legtöbb szavazatot nyertem el, egy nyári napon a saját kertünkben készült. A poloskákra kerti munka közben lettem figyelmes, azokat a növényvédelmi beavatkozás előtt örökítettem meg.”
„Határtalan határ” kategória győztese
Tóth Viktor Tibor
Növényvédelmi fotópályázatunkon 2019-ben a „Határtalan határ” kategóriában első helyezést ért el Tóth Viktor Tibor, „Szépség és a szörnyeteg, Podosphaera leucotricha” című felvételével. A kategóriagyőztes felvétel készítője családjában úttörő szerepet tölt be, ugyanis a mezőgazdasághoz korábban semmiféle kötődésük sem volt. Következzen most kategóriagyőztesünk rövid bemutatkozása.
„Tanulmányaimat szülőfalumban, Jászkarajenőn, a Gróf Széchenyi István Általános Iskolában kezdtem meg, és jeles eredménnyel, Tóth István-emlékdíjas tanulóként végeztem el. Középiskolai tanulmányaimat Cegléden, a Kossuth Lajos Gimnáziumban folytattam. Ennek végeztével fordult érdeklődésem a mezőgazdaság irányába. Pályaválasztásomra hatással volt, hogy már kiskoromtól kezdve érdekelt, mi történik a kertünkben, a környezetemben, valamint a természetben, amely mindig is közel állt hozzám. Továbbtanulásomat sajnos befolyásolta egy 2012-től kialakuló betegségem, amellyel a mai napig meg kell küzdenem. Ezért is jelentkeztem a Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrumának környezetgazdálkodási agrármérnök képzésére, ahol három és fél év elteltével jó eredménnyel vehettem át az első diplomámat. Ezt követően meglévő végzetségemmel sikertelenül próbáltam elhelyezkedni, így arra a döntésre jutottam, hogy tanulmányaimat a növényorvosi mesterképzésen, a Szent István Egyetemen, Budapesten folytatom. A Növényorvosi Msc képzésre való jelentkezésemet részben az is indokolta, hogy a jövőben szeretnék saját kertészetet létrehozni.
Szépség és a szörnyeteg, Podosphaera leucotricha
Jelenleg Jászkarajenőn lakom szüleimmel és két húgommal. Szabadidőmben hobbiszinten orchideákkal és egyéb dísznövényekkel foglalkozom. A fényképezés igazából mindig is jelen volt az életemben, és leginkább orchideáimról, dísznövényeim-ről, állatokról, valamint a tájról készítek felvételeket.
A Növényvédelmi fotópályázat „Határtalan határ” kategóriájában első helyezést elért győztes fényképfelvételemet, amely almafalisztharmattal fertőzött hajtásokat mutat, Pomázon készítettem egy május eleji terepgyakorlaton. A kép elkészültéért szeretném köszönetemet kifejezi dr. Pénzes Bélának."
A szervezők, az AgrárUnió Mezőgazdasági Magazin és Portál, valamint a KárKép növényvédelmi portál nevében köszönjük a pályázatunkon való részvételt, valamint a kiváló felvételeket!
Szerző: AgrárUnió
Címkék: növényvédelmi fotópályázat
Hírek, információk a szántóföldről - Védekezési lehetőségek a ...

Fontos kihívások várnak a növényorvosokra

Szélsőségek a kukorica árában: továbbra is nagy a ...

Jogi útra terelve igyekeznek megmenteni a Nitrogénműveket

Év Magyar Mezőgépe 2023

Az olcsó import áruk kiszorítják a boltok polcairól a magyar ...

Befejezte a termelést, a Nitrogénművek bezár?

Végkiárusítással egybekötött Black Friday Genezis Műtrágya ...

Részleges teljesítés után is fizethető támogatás az ...

Előttünk az egész november, műtrágyázásra fel! – Őszi ...