
Új alternatíva a levéltetvek elleni védelemben!
Hírek - 2019.04.24
A kertészeti termesztés során az egyik legfontosabb feladat a rovarkártevők elleni megfelelő védekezés. A védekezés időzítése, annak hatékonysága nagyon fontos gazdaságossági tényező lehet.
A levéltetvek észrevétele viszonylag könnyű, a kifejlett egyedek 1-2 mm-es nagyságúak, gyakran szárnyakkal rendelkeznek és szívogatásuk nyomán a levelek torzulnak, színeződnek, feketednek, sok esetben a termés piacképtelenné, fogyaszthatatlanná válik. Mindemellett a levéltetvek, mint vírusvektorok másodlagos fertőzéseket is okozhatnak az állományokban, ezért fontos a velük szemben történő nagyon gyors fellépés.
A levéltetvek elleni védekezésre jelenleg számos, különböző hatásmódú inszekticid áll rendelkezésre. Megfelelő használatukkal eredményesen vehetjük fel a harcot ellenük, ugyanakkor azonban számos kompromisszumot is kötnünk kell. Figyelemmel kell lenni a munkaegészségügyi várakozási és az élelmezés-egészségügyi várakozási idő betartására, valamint a különböző hatásmódú szerek kombinálására is. Mindenki számára közismert, hogy egyes növénykultúrák esetében a hatóanyag kivonások miatt egyre szűkülő a választék, ami jelentős mértékben ronthatja a rovarkártevők elleni védekezés hatékonyságát. Napjainkban egyre nagyobb mértékű probléma a kártevők rovarölőkkel szemben kialakuló rezisztenciája is.
Ezekre a kihívásokra ad megoldást egy új, innovatív, környezetbarát technológiai elem, a NanoTac EC készítményünk.
Mi is a NanoTac EC, és mi biztosítja kivételes hatékonyságát?
A NanoTac EC a hagyományos rovarölő szerek mellett kínál egy biztonságos alternatívát a kártevőkkel szembeni védelemben. Működése az ICB Pharma által szabadalmazott, kizárólag fizikai hatáson alapuló technológiájának köszönhető. Az IPNS szabadalom (Háromdimenziós lmmobilizáló Polimerikus Háló Szerkezet) egy vékony, ragacsos polimer hálószerkezetet hoz létre a lepermetezett kártevő testfelületén. A kipermetezett folyadék a felszáradást követően azonnal immobilizálja, mozgásképtelenné teszi a kártevőket, meggátolja a további szívogatást, így gyorsan (80-85%-os hatékonysággal) elpusztítja azokat. A növényen keletkezett vékony bevonat teljesen környezetbarát és 1-2 nappal a kezelést követően eltűnik a növényről. Más növényvédő szerek, lombtrágyák hatékonyságára, a növényre nincs hatással. A NanoTac EC használata kiválóan alkalmas rezisztenciatörésre, önmagában és rovarölő szerrel együtt is kijuttatható. A kezelések hatékonysága nagyban függ a permetezési technikától, a maximális hatás csak tökéletes fedettség elérésével biztosított.
Felhasználási javaslat: a termék csomagolásán feltüntetett módon és dózisban.

Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

Első tavaszi repcekártevőink, a szárat károsító ormányosok – ...

Kalászos gabonáink levélbetegségei – Milyen betegségekre ...

Semmit sem teszünk az aflatoxin ellen?

Hogyan segíthetik a gazdálkodókat a szaktanácsadók?

Az áttelelt repce okszerű indítása

Mi várható kukorica és cirok fronton?

Gabonapiaci trendek: fókuszban az árpa és a búza

Újabb rovarölő permetezőszer kapott engedélyt Magyarországon ...

Egyensúly a szakértelem és a megfizethetőség között