
A magyar agrártermékek iránt is érdeklődik a kínai piac
Hírek - 2018.11.16
A világ legnépesebb országa nyitott a magyar gabonafélék, az állati termékek és a bor importjára – hangzott el a Kínai Ipari és Kereskedelmi Szövetség delegációjával folytatott tárgyaláson Budapesten. Farkas Sándor agrárminiszter-helyettes fogadta a Szövetség alelnökét, Fan Youshant, akit számos üzletember kísért el magyarországi útjára.
Farkas Sándor a tárgyaláson hangsúlyozta, hogy Magyarország a gazdasági növekedés ütemét tekintve az Európai Unió vezető gazdasága, a magyar mezőgazdaság növekedése az uniós országok között az első háromban volt 2010 és 2017 között. A világ élelmiszertermelése kapcsán jelentkező kihívásokra válaszul a magyar mezőgazdaságban kulcskérdés a termelés hatékonyságának növelése, ennek pedig egyre fontosabb eszközei a digitális technológiák, köztük a precíziós gazdálkodás – fogalmazott a miniszterhelyettes.
Farkas Sándor kiemelte: világszerte jelentős az érdeklődés a jó minőségű élelmiszerek iránt, a fogyasztói tudatosság növekedésével egyre nagyobb szerepe van a GMO-mentes termékeknek. Magyarország Európa egyik legnagyobb vetőmagtermelője, a hazánkban termesztett növények kiváló minőségűek, biztonságosak és GMO-mentesek. A közép-európai országok közül - az elismerten kiváló állategészségügyi rendszerünknek köszönhetően - ma Magyarország rendelkezik a legtöbb termékcsoportra vonatkozó exportengedéllyel Kínába (sertés-, liba-, kacsa-, marha-, és nyúlhús, élő ló, tej, valamint búza), ami a hatóságaink közötti kiváló együttműködésnek köszönhető – mondta a miniszterhelyettes
Ahogyan Magyarország, úgy Kína is nyitott a mezőgazdasági együttműködésre – fogalmazott a kínai delegáció vezetője. A kínai piac – annak ellenére, hogy a világ legnagyobb takarmány-előállítója - importra szorul elsősorban búzából, kukoricából és árpából. Emellett az állati termékekre, és a borra mutatkozik jelentős kereslet. Kína szívesen exportálna tengeri termékeket, de az öntözéses technológia és az agrárdigitalizáció terén is látnak lehetőséget az együttműködésre.
Kína a magyar agrárexport egyik legfontosabb ázsiai célországa. Magyarország idén a sanghaji Kína Nemzetközi Import Kiállítás díszvendégeként önálló agrárpavilonnal is bemutatkozott a kelet-ázsiai országban.
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: bor, GMO, gabona, piac, Kína, agrártermékek, állati termékek, Farkas Sándor
Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

Honnan tudják a madarak, merre kell repülniük?

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva

Akár 1 milliárd forint támogatás! – Megjelent a ...

A csemezpusztai környezeti katasztrófa - további lépések ...

Ajándékozz új külsőt a muskátlinak! – Kreatív kézműves ötletek ...

Dr. Békési Pál kiemelkedő munkássága és életútja

RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Felszín alatti csepegtető öntözés (SDI)

Optimális gombaölőszer-választás a kalászosnövények kora ...