TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 64.150,89 Ft (tonna)
Napraforgómag: 202.110,05 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 79.544,99 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 57.262,00 Ft (tonna)
Repcemag: 184.047,89 Ft (tonna)
Full-fat szója: 202.412,98 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 618 Ft
Benzin ára: 598 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 360,20000
USD: 315,38000
CHF: 389,21000
GBP: 423,52000
Hirdetés
Támogathatóvá válik az ipari faültetvény telepítése

Támogathatóvá válik az ipari faültetvény telepítése

Hírek - 2017.06.15

Immár önálló kormányrendelet szabályozza az ipari célú fás szárú ültetvények telepítését. Ennek eredményeképpen napokon belül a Vidékfejlesztési Program erdősítésre szánt támogatási keretéből az erdőnek nem minősülő, ipari faültetvények telepítésére is igényelhető forrás.

A vonatkozó 135/2017. (VI. 9.) Korm. rendelet a Magyar Közlöny 2017. évi 86. számában jelent meg.

A Miniszterelnökség a 2014-2020 közötti időszak uniós forrásainak hatékony és eredményes felhasználása érdekében mindent megtesz annak érdekében, hogy a gazdálkodók fejlesztési igényeiknek megfelelő támogatási lehetőségekhez jussanak.

A most megjelent kormányrendelet segítségével a Vidékfejlesztési Program „Erdősítés támogatása” című, mintegy 50 milliárd forint keretösszegű pályázata esetében nyílik lehetőség az ipari célú fás szárú ültetvények telepítésének támogatására. A rendelkezésre álló források ezen irányú felhasználása érdekében ugyanis szükséges volt az említett ültetvénytípus telepítésére vonatkozó jogszabályi háttér megteremtése, mely önálló rendeletként tartalmazza a részletes szabályokat.

A megjelent kormányrendelethez igazodva napokon belül az említett erdősítést támogató vidékfejlesztési pályázat módosítása is megtörténik, melynek köszönhetően szélesebb körben, hatékonyabbá válik az erdősítésre szánt keretösszeg felhasználása.




Forrás: Miniszterelnökség

Címkék: támogatás, pályázat, vidékfejlesztés, faültetvény, erdősítés, kormányrendelet
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

A ló egészsége a szénával kezdődik – szakmai összefogás indult a ...

A ló egészsége a szénával kezdődik. Ha a klímaváltozás miatt veszélybe kerül a megfelelő mennyiségű és minőségű ...