
Közelgő határidő: március 31-ig kell teljesíteni a nitrát adatszolgáltatást
Hírek - 2025.03.17
A nitrát adatszolgáltatás határideje március 31-e – hívja fel a termelők figyelmét a közelgő határidőre a honlapján közzétett hírében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az adatok beadását az elektronikus gazdálkodási napló (eGN) felületén kell teljesíteni.
A nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak, valamint a háztartási igényt meghaladó mértékben állattartást végzőknek március 31-ig kell a 2024. évre vonatkozó nyilvántartásukat az elektronikus gazdálkodási napló (eGN) rendszerben rögzíteni az 59/2008. (IV. 29.) FVM rendelet előírása alapján.
A rendszerbe való belépéshez a Nébih nyitóoldalán az „Ügyfélprofil E-ügyintézés” - mezőt kell választani, ahol ügyfélkapus azonosítóval érhető el az elektronikus gazdálkodási napló.
„Az eGN” kiválasztását követően a „Tovább az e-ügyintézéshez” - linkre kattintva megjelenik az eGN felület, ahol lehetőség van az ügyintézést saját jogon, meghatalmazottként vagy cégképviselet alapján végezni.
Az eGN kitöltési útmutatója, valamint további információk a https://portal.nebih.gov.hu/egn tematikus aloldalon olvashatóak.
A hivatal az állattartók részére külön tájékoztatót készített a kitöltendő adatok köréről. Amennyiben az adatszolgáltatással kapcsolatban további kérdés merül fel, az egn@nebih.gov.hu címen kérhető segítség.
Címkék: adatszolgáltatás, nitrát, nébih, egn
Honnan tudják a madarak, merre kell repülniük?

DélKerTÉSZ: Így veszik fel a harcot a klímaváltozással a magyar ...

Hatalmas károk a mezőgazdaságban, gyorsítani kell a biológiai ...

Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Barkók a kapásokban – Előfordulásuk, fajtáik, kárképeik, ...

Baktériumos talajoltás lépésről lépésre: Mit érdemes tudni?

Lássuk, mi történik azután, ha száj- és körömfájás tüneteit ...

Nézzük, hogy miért/mivel vakcináznak itthon a száj- és ...

Bizonytalan időre halasztják a 32. Alföldi Állattenyésztési és ...

Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom