Nagy sikerrel zárult az idei KonyhaKontroll diákvetélkedő
Hírek - 2025.11.04
Véget ért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Oktatási Programjának idei KonyhaKontroll vetélkedője. Az online megmérettetés október 6-26. között zajlott az Okos Doboz KonyhaKontroll oldalán. 7.-12. évfolyamos diákok négy témakörben: élelmiszerbiztonság, élelmiszerminőség, élelmiszerpazarlás és fenntarthatóság, mutatták meg a tudásukat. Közel 1400 diák összesen több mint 52.000 feladatot teljesített a vetélkedő időtartama alatt – adta hírül honlapján a hivatal.
A legnépszerűbb feladatok egyike volt a „Megtévesztő kéztisztító”, amelyben a diákok felfedezhették a különbséget a kézfertőtlenítő és a kéztisztító szerek között.
Az egyéni nyertesek kiemelkedően jó arányban teljesítették a feladatokat
A top 5-ben szerepelt egy fenntarthatósági témájú feladat is. Örömteli eredmény, hogy a legnépszerűbbek között két, az élelmiszer-biztonsághoz kapcsolódó feladat is megjelent, amelyek során a tanulók a penészekről és az élelmiszerek helyes tárolásáról szerezhettek hasznos ismereteket. A legtöbb feladatot helyesen megoldó diákok 5 db 15.000 Ft-os Decathlon utalványt és 5 db JBL fejhallgatót kaphattak. Az egyéni nyertesek kiemelkedően jó arányban teljesítették a feladatokat.
Az ország minden vármegyéjéből csatlakoztak iskolák, összesen 145 intézmény tanulói
A vetélkedőben az egyéni eredmények mellett díjazták a két legaktívabb iskolát és a legaktívabb pedagógust is. A felhíváshoz az ország minden vármegyéjéből csatlakoztak iskolák, összesen 145 intézmény tanulói. Az idei évben a két legaktívabb iskola díját, valamint az ezzel járó 100–100 000 forintos utalványt: a Szabó Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és a Déli ASZC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium nyerte.
Kulcsfontosságú szerepet játszottak a pedagógusok is
A vetélkedő sikerében kulcsfontosságú szerepet játszottak a pedagógusok is, akiknek támogatása elengedhetetlen volt ahhoz, hogy országszerte közel 1400 diák kapcsolódjon be a játékba. A legaktívabb pedagógus címet a Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és Kollégium 8. évfolyamának tanára érdemelte ki. A nyertesekkel az Okos Doboz csapata e-mailben veszi fel a kapcsolatot, majd postai úton juttatja el a nyereményeket.
Címkék: konyha, nébih
Nógrád vármegyében is megjelent a madárinfluenza
A kukoricában is a HORSCH
Mennyire fog fájni a spanyol sertéspestis?
Gazdálkodói segítség az állatmenhelyeknek
Újabb pályázattal segíti az agrártárca a tejtermelő ...
Növénytermesztés és energiatermelés egyben: innovatív ...
Nőtt a szarvasmarha vágása és exportja Magyarországon 2025-ben
Több évtized a növényvédelem szolgálatában - Dr. Szőke Lajos ...
Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is megjelent a ...
A Pilisi Parkerdő 2025-ös évének eredményei és idei céljai