Hihetetlen, 40 százalékkal többen jelentkeztek!
Hírek - 2023.03.09
A felsőoktatási jelentkezési adatok alapján minden eddiginél több, csaknem 8.388 fő nyújtotta be jelentkezését a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem képzéseire, ami több mint 40 százalékos emelkedést jelent a tavalyihoz képest.
A most látható kimagasló érdeklődés kiválóan bizonyítja, hogy a MATE-t érintő fejlesztések miatt a felvételizők körében megnőtt a bizalom modellváltó intézményünk iránt. Az egyetem teljes megújítását célzó törekvéseinket az is egyértelműen visszaigazolja, hogy erősödtek a partneri kapcsolatok, a campusokon 10 milliárdos nagyságrendben zajlanak a felújítások és minden mérvadó nemzetközi rangsorban erősítettük pozíciónkat a tavalyi esztendőben, amely tendencia céljaink szerint a 2023-as esztendőben is folytatódik” – emelte ki Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora.
A mezőgazdasághoz és az élelmiszeriparhoz kötődő képzések népszerűsége közel 30 százalékkal nőtt, de rendkívül keresettek a MATE pedagógiai képzései is, melyekre mintegy 80 százalékkal többen jelentkeztek, mint tavaly.
Az első helyes jelentkezőket tekintve 33 százalékos emelkedés tapasztalható: míg tavaly 3.220 fő, addig idén 4.284 fő nyújtotta be jelentkezését első helyen valamely felsőoktatási szakképzésre, illetve az osztatlan, az alap- és mesterszakokra.
Az agrár- és élelmiszertudományi képzésekre 3.450 fő, a művészeti és művészetközvetítési képzésekre 499 fő, a gazdasági és társadalomtudományi képzésekre 2.426 fő, a környezettudományi és természetvédelmi képzésekre 673 fő, a pedagógus és bölcsészettudományi képzésekre 848 fő, a műszaki és informatikai képzésekre pedig 1.208 fő jelentkezett az idei normál felvételi eljárásban. Mindez azt jelzi, hogy nemcsak az agrárképzések, de a MATE minden más szakterületének képzései iránt is nőtt az érdeklődés.
Forrás: MATE
Címkék: mate, felvételi, jelentkezők
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
Myxomatózis – élvonalban a Soproni Egyetem kutatócsoportja
Készüljünk az új repceszezonra! – Hibridválasztás, ...
Bizonyít a mérlegen!
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...
A málna metszése szüret után: Így készítsd fel a bokrokat a jövő ...
A hulladéktól az erőforrásig
A ló egészsége a szénával kezdődik – szakmai összefogás indult a ...
A végéhez közelít az őszi búza betakarítása
A csodasövény „ára”: Miért veszélyes a szibériai szil, és mivel ...