TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 71.531,61 Ft (tonna)
Napraforgómag: 225.139,98 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.140,14 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 69.074,88 Ft (tonna)
Repcemag: 193.876,25 Ft (tonna)
Full-fat szója: 194.848,00 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 376,81
USD: 322,45
CHF: 408,06
GBP: 432,76
Hirdetés
A magyar borok értékesítését segíti az Agrárminisztérium új programja

A magyar borok értékesítését segíti az Agrárminisztérium új programja

Hírek - 2019.11.20

A világ borpiaca telített, ezért a magyar borok értékesítésének támogatására 12 millió euró értékben borpromóciós programot indít az agrártárca – jelentette be Feldman Zsolt a Magyar Bor 2019/2020 című kötetet is bemutató sajtótájékoztatón.

Az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára úgy fogalmazott: a borágazatban erős a verseny, a 2020 első negyedévében induló programmal a tárca segíteni kívánja a jó minőségű magyar borok értékesítését az európai uniós belpiacon és a harmadik országokban is. Feldman Zsolt kitért arra is, hogy a magyar borok sokszínűségükkel tűnnek ki, ezt az egyediségüket kell elismertetni a külpiacokon.

A magyar bor értékesítését segítő borpromóciós program forrásaira - amely az uniós és a harmadik országokbeli piacokon való eredményesebb eladást segíti majd - a tervek szerint 2020 március és április folyamán lehet majd a pályázatokat benyújtani. Az államtitkár elmondta, hogy a kiírásig fennálló idő kellő felkészülést tesz lehetővé ahhoz, hogy megalapozott, jó programok szülessenek, olyanok, amelyek illeszkednek a borrégiók sajátosságaihoz, és amivel az egész magyar borágazat megítélését erősíthetik.

Az idei terméssel kapcsolatban elhangzott, hogy a mintegy 4 millió mázsa szőlőtermés alapján a hazai bortermelés várhatóan 3 millió hektoliter körül lesz. A várakozásoknak megfelelően az idei bortermés jó minőségű, a borászok jó évjáratra számítanak.

A sajtótájékoztatón bemutatták a Magyar Bor 2019/2020 című kötetet, amely 290 pincészet 916 kiválasztott borát tartalmazza, köztük 191 kiemelkedő tételt.




Forrás: AM Sajtóiroda

Címkék: bor, borpromóciós program
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Újdonságok Szlovéniából. Egyszerűen a legjobb…

A mai kor elvárása egyre inkább a hatékonyságot tartja szem előtt, hisz szükség van olyan termelőeszközre, amely ...