TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 73.115,62 Ft (tonna)
Napraforgómag: 229.780,90 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 83.675,60 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 63.459,52 Ft (tonna)
Repcemag: 193.394,08 Ft (tonna)
Full-fat szója: 201.329,08 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 597 Ft
Benzin ára: 587 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 399,67
USD: 340,87
CHF: 427,58
GBP: 462,94
Hirdetés
Väderstad Proceed V 24 díjat nyert az Agromek kiállításon

Väderstad Proceed V 24 díjat nyert az Agromek kiállításon

Hírek - 2024.12.06

Dánia legnagyobb mezőgazdasági kiállítása, az Agromek, november 26-29. között került megrendezésre Herning városában. A kiállítás első napján a Väderstad Proceed V 24 elnyerte az Agromek-díjat. A zsűri megjegyezte, hogy a Proceed precíz vetőmag-lehelyezése új mércét állít fel.

- Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani az Agromeknek a díjért. A Väderstadnál minden nap azon dolgozunk, hogy javítsuk és fejlesszük gépeinket, hogy amit holnap csinálunk, az jobb legyen, mint amit ma vagy tegnap csináltunk. A Proceed egy nagyszerű példa erre, amely a jövőben a gazdák hasznára lesz. A Väderstadnál büszkék és nagyon hálásak vagyunk az elismerésért, amelyet e díj formájában kapunk” - mondta Asger Jørgensen, a Väderstad dániai értékesítési vezetője.

Väderstad Proceed V 24 díjat nyert az Agromek kiállításon

Íme a zsűri indoklása:

„A bizottság kiemeli, hogy a Väderstad Proceed precíziós vetőgép, függetlenül a vetőmag minőségétől egyenletesebb növényállományt és termésminőséget biztosít. A vetőgép sokoldalúan használható, alkalmas a termesztett növények széles skálájának szemenkénti vetésére, például kukoricát, cukorrépát, repcét és gabonaféléket. Talajtípustól és művelési rendszertől függetlenül képes a vetőmagot a megfelelő mélységbe lehelyezni. A vetőgép nagyfokú sokoldalúsága miatt számos kultúrához és így sok hektár vetéséhez használható.”

A Proceed V 24, 24 soros és 6 méter munkaszélességű vetőgép, mely minden egyes magot milliméteres pontossággal képes a kívánt vetési mélységbe helyezni. Az eredmény a terméspotenciál jelentős javulása, miközben a vetőmag mennyisége drasztikusan csökkenthető.

A Proceed V 24 2024. októbere óta kapható, az első sorozatgyártású gépek 2025. tavaszára kerülnek a szántóföldekre.

 

Címkék: väderstad, vetőgép
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Tűzgyújtási tilalom két vármegyében

Az elmúlt napok kánikulája és a csapadékhiány jelentősen növelte az erdőtüzek kockázatát, ezért június 7-től ...