Országos Állategészségügyi Verseny az Állatorvostudományi Egyetemen
Hírek - 2024.03.07
193 csapat jelentkezett idén arra a versenyre, amelyet hallgatói kezdeményezésre 2016 óta rendeznek, szerveznek az Állatorvostudományi Egyetem hallgatói, azzal a céllal, hogy az állatorvosi hivatást megismertessék a középiskolás diákokkal.
A versenysorozatra 2023. augusztus végétől szeptember végéig jelentkezhettek a középiskolások 3 fős csapatokban. Az őszi hónapokban az 5-5 feladatot magában foglaló 3 online forduló mellett a szervezők a közösségi felületeiken néhány villámfeladattal is készültek, de a versenyzőknek megadott témákban 2 kreatív – egy videó készítési és egy képregény-készítési – feladatot is teljesíteniük kellett 2024. január közepéig. Mindezek kiértékelését és összegzését követően 2024. március 8–10. között a tíz legjobb teljesítményt nyújtó csapat vehet részt a háromnapos döntőn – adta hírül honlapján az Állatorvostudományi Egyetem.
Rektális vizsgálat, kopogtatásos tüdőhatár-meghatározás
A számos egyetemi és kollégiumi program mellett 2024. március 8-án, pénteken az egyetem tangazdaságában, a Dóra Majorban a fiatalok megismerkednek haszonállatokkal, lovakkal, és számos gyakorlati tapasztalattal is gazdagabbak lehetnek (rektális vizsgálat, kopogtatásos tüdőhatár-meghatározás, hőmérsékletmérés, vérvétel). 2024. március 10-én, vasárnap pedig a reggeltől kora délutánig tartó, mindent eldöntő döntőben 11 állomás megoldásának eredménye adja majd a csapatok végső rangsorát.
Józan ész, kreativitás és csapatmunka
Amint az ÁTE hírében olvasható, a verseny feladatai nem a középiskolás tudást kérik számon, ezért a csapatoknak nem szükséges előzetes felkészülés, de a középiskolában megszerzett készségek hasznosak lehetnek például a feladatok értelmezésénél. A tematika az egyetemi hallgatók eddig megszerzett szakmai ismereteire épül, melyet az egyetem oktatói örömmel lektorálnak. A csapatok a feladatok megoldásában kérhetnek segítséget és használhatják az internetet is, hiszen szakmai életútjuk során is rendkívül fontos lesz, hogy ne csak naprakészek legyenek, de ki tudják szűrni a legrelevánsabbakat az elérhető információk halmazából. A megmérettetés tehát józan észt, kreativitást és csapatmunkát is igényel a résztvevőktől.
Az állatorvoslás nem csak egy szakma
Az Állatorvostudományi Egyetem hallgatói büszkék arra, hogy ezt a hagyományt évről évre tovább építik, és így hozzájárulhatnak a jövő generációjának inspirálásához, hiszen az állatorvoslás nem csak egy szakma, hanem egy hivatás, amely szenvedélyt, elkötelezettséget és folyamatos tanulást igényel, ebben a versenyben pedig minden versenyző megteheti az első lépést ezen az úton.
Címkék: állategészségügy, verseny
FURRIER: a forgózsámolyon túl
Direktvetés Horsch gépekkel
Fito kalauz napraforgóban
Lemondott a NAK elnöki tisztségéről Papp Zsolt György
Terménypiaci helyzetkép 2026. májusában: változó ...
A Bizottság tervet terjeszt elő Európa műtrágyaellátásának és ...
A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben ...
Kerti méhlegelő lépésről lépésre: Kevesebb fűnyírás, több élet
Alternatív hüvelyesek (1. rész) – A szegletes lednek és ...
A MATE kutatóinak történelmi sikere: először szaporítottak ...