TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 72.552,94 Ft (tonna)
Napraforgómag: 161.553,82 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 71.058,71 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 59.155,25 Ft (tonna)
Repcemag: 176.300,71 Ft (tonna)
Full-fat szója: 216.756,42 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 598 Ft
Benzin ára: 588 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 397,16
USD: 359,78
CHF: 424,17
GBP: 470,81
Hirdetés
Így szaporíthatjuk egyszerűen a babérmeggyet

Így szaporíthatjuk egyszerűen a babérmeggyet

Kiskert Kárkép - 2024.08.28

A babérmeggy a tuja után a legnépszerűbb örökzöld növény, amelyet sövényként vagy dísznövényként ültethetünk a kertbe. Lombozata sűrű és egész évben megőrzi zöld színét, ezért sokan választják térhatárolónak. A babérmeggy szaporítása dugványról viszonylag egyszerű és költséghatékony módja annak, hogy új növényeket neveljünk. Megmutatjuk, hogyan szaporíthatjuk egyszerűen a babérmeggyet dugványról.

Ha az aszály sújtotta hazánkban körülnézünk, azt láthatjuk, hogy szenvednek a növények. Ha még közelebbről szemlélődünk, észrevehetjük azonban, hogy vannak sikeresebbnek mondható növények, amelyek jól érzik magukat a kialakult szélsőséges körülmények között is, ilyen többek között a babérmeggy is.

A BABÉRMEGGY ELŐNYEI

  • Tökéletes térhatároló

Az egyik legjobb sövényalkotó növény. Választhatunk alacsonyabb és magasabb változatok közül, de mind tökéletesen sűrű lombozatot fejleszt, mely nem engedi be a kíváncsiskodó tekinteteket a kertünkbe.

  • Örökzöld

A legtöbb növény télen nem nyújt elegendő betekintésgátlást, ezért választjuk az örökzöld növényeket. A babérmeggy télen sem veti le zöld ruháját, így tökéletes sövénynek számít.

  • Pompás háttér

A szép kert kialakításánál fontos a zöld háttér. A babérmeggy azzal teszi a dolgát, hogy beolvad a környezetébe, nem veszi el a figyelmet a szoliter növényektől.

  • DE szoliter növénynek is alkalmas

Annak ellenére, hogy egyszerű zöld növény, kis bokornak nevelve megállja a helyét a kert díszeként is.

  • Nem igényel sok gondozást

Víz-, talaj- és tápanyagigény szempontjából átlagos növénynek mondható. Bátran ültethetjük szinte bármilyen talajféleségbe.

  • Nem kell tartanunk betegségektől

A jól karbantartott, jó kondíciójú babérmeggy ellenáll a betegségeknek, így a növényvédelme elhanyagolható.

  • Formára nyírható

A babérmeggyet nyírhatjuk, formázhatjuk kedvünkre, de természetes állapotában is szép formát alakít ki.

Így szaporíthatjuk egyszerűen a babérmeggyet

  1. A MEGFELELŐ IDŐPONT KIVÁLASZTÁSA

A babérmeggy dugványozásának ideális időszaka a késő tavasz és a nyár eleje, amikor a növények aktív növekedési fázisban vannak. Ekkor a hajtások erőteljesen fejlődnek, ami elősegíti a dugványok gyors gyökeresedését. Ősszel és télen is lehetséges a szaporítás, de ilyenkor a siker esélye csekélyebb. Ilyenkor, ha a körülmények megfelelőek, vagyis a dugványokat a lakásban, megfelelő hőmérsékleten és páratartalom mellett tudjuk tartani, akkor lehetőség van arra, hogy a dugványok sikeresen gyökeret eresszenek.

  1. A MEGFELELŐ DUGVÁNYOK KIVÁLASZTÁSA

A sikeres szaporítás alapja a megfelelő dugvány kiválasztása. A legjobb, ha egészséges, erős és fiatal hajtásokat választunk, amelyek nem túl fásak. A hajtásokat általában 10-15 cm hosszúra vágjuk, és a vágást közvetlenül egy levélcsomó alatt végezzük. Az alsó leveleket el kell távolítani, így csak a felső néhány levelet hagyjuk meg, hogy csökkentsük a párologtatást és elősegítsük a gyökeresedést.

  1. ÜLTETÉS ÉS GONDOZÁS

A dugványokat lehetőleg laza, jó vízáteresztésű talajba ültessük. A legjobb, ha tőzeg és homok keverékét használjuk, mert ez biztosítja a megfelelő nedvességtartalmat és levegőzést a gyökerek számára. A dugványokat kb. 2-3 cm mélyen ültessük el, majd óvatosan nyomkodjuk le a talajt körülöttük.

A dugványokat világos, de közvetlen napsugárzástól védett helyre helyezzük, és rendszeresen öntözzük, hogy a talaj mindig enyhén nedves maradjon. Fontos, hogy a túlzott öntözést elkerüljük, mert a pangó víz rothadást okozhat.

  1. GYÖKERESEDÉS ÉS ÁTÜLTETÉS

A gyökeresedés általában 4-6 hét alatt következik be, de ez függ a hőmérséklettől és a páratartalomtól is. Amint a dugványok erős gyökereket növesztettek, átültethetjük őket cserepekbe, vagy közvetlenül a végleges helyükre a kertben. Az utóbbit természetesen csak a tavaszi, nyári dugványozás esetében tegyük.

Az átültetés után az első néhány hétben különösen fontos, hogy megfelelően öntözzük és gondozzuk az új növényeket, hogy biztosítsuk a további növekedésüket.

Címkék:
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Mit mutatnak a kalászos állományok?

A búzatermesztés jelentős szerepet játszik az ország élelmiszer-ellátásában és gazdaságában. Az elvetett búza ...