TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 85.393,76 Ft (tonna)
Napraforgómag: 215.090,65 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 75.592,82 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 80.251,50 Ft (tonna)
Repcemag: 207.187,88 Ft (tonna)
Full-fat szója: 207.009,72 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 658 Ft
Benzin ára: 640 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 410,74
USD: 394,49
CHF: 434,84
GBP: 485,89
Hirdetés
Áprilisi teendők a kertben

Áprilisi teendők a kertben

Kiskert Kárkép - 2024.04.04

Megérkezett az április, a szelek hónapja, a kiskertészek pedig folyamatosan kint ténykednek a kertben. Lássuk, milyen fontos teendőket kell elvégeznünk áprilisban, hogy sikeresen termeljünk az évben.

Idén különösen alakult a tél vége. Három héttel előrébb van a természet, mint egy átlagos évben és még félve nézzük az időjárás-jelentést, hogy jön-e még fagy. A kártevők és a kórokozók vidáman várják az időt, hogy lecsaphassanak a növényeinkre. Sajnos kevés volt a hideg, ahhoz hogy befolyásolja az egyedszámukat.

Készüljünk együtt áprilisban is a kerti szezonra. Lássuk, milyen feladatokat kell ellátnunk ebben a hónapban.

  1. GYOMLÁLJUNK!

A legkevésbé népszerű feladat a kertben, de sajnos nincs mese, el kell végezni. A gyomok elveszik a rendelkezésre álló vizet, tápanyagot, fényt és helyet a kultúrnövényeink elől. Ha magot érlelnek, akkor pedig a folyamatos utánpótlás lehetőségét is megadjuk a gyomoknak.

  1. MULCSOZZUNK!

Az ország megint kettészakadt. Bizonyos helyeken már megint az aszállyal kell küzdenünk. A mulcsozás segíti megtartani a vizet a talajban, és még a gyors felmelegedését is segíti. Ha nem tettük meg eddig, akkor kezdjük el a mulcsozást. Ez a remek eszköz a kertészek barátja.

  1. RAKJUK RENDBE A GYÜMÖLCSFÁK KÖRNYEZETÉT!

A gyümölcsfáknak is szükségük van a tápanyagokra. Amikor a lehullott lombot eltávolítjuk a fák alól, akkor növényvédelmi feladatot látunk el, azonban ezzel a természetes tápanyagtakarójától is megfosztjuk a növényt, ezért ezt pótolnunk kell. Tányérozzuk ki a fák tövét, a fiatal egyedeket gyakran öntözzük és töltsük fel szerves anyagokkal. A gondos munkánkat meg fogják hálálni a gyümölcsfáink.

  1. FIGYELJEN A BETEGSÉGEKRE ÉS A KÁRTEVŐKRE!

Korán érkezett a jó idő és vele együtt a károsítók is. Már látható tünetei vannak az őszibarack tafrinájának, a ribiszkelevéltetű megkezdte a szívogatását, a lótetű rágcsálja a növények gyökereit, a monília támadja a csonthéjasokat, a májusi cserebogarak (egy hónappal ugyan korábban), de már bújnak elő a talajból. Ha szükségesnek érezzük, akkor védekezzünk ellenük.

  1. KOMPOSZTÁLJUNK!

Ha még nincs kialakítva a komposzthalom a kertben, akkor itt az ideje, hogy kijelöljük a helyét. A szerves anyagok, amiket ráhordunk, mind tápanyagot fognak szolgáltatni a növényeinknek, ne vesztegessük el ezt a forrást. Szárazabb időben locsoljuk meg és olykor forgassuk át, hogy megfelelően levegőzzön a komposzt.

  1. ZÖLDSÉGVETÉSRE FEL!

Még a melegkedvelő növények váratnak magukra, vagy a fóliasátorban pihennek palánta formájában, de már bizonyos zöldségeket nyugodtan lehet vetni. Szabadföldbe kerülhet már a cékla, a sárgarépa, fejes saláta, újhagyma, zöldborsó, spenót, burgonya, stb.. Gyarapítsuk éléskamránkat minél többféle zöldséggel!

  1.  ÁPOLJUK A PÁZSITOT!

Itt az ideje, hogy a pázsittal is foglalkozzunk. Pótoljuk a kiüresedett foltokat magvetéssel, szórjunk ki nitrogén műtrágyát, öntözzük a szárazabb időben és nyírjuk rendszeresen a pázsitot. A gyepszellőztetést is el lehet végezni ebben az időszakban. A sok befektetett munka pedig meghozza a gyümölcsét.

  1. RAKJUNK KI MADÁRITATÓKAT!

A kedves tollas barátaink belekezdtek az új nemzedék létrehozásába. Gyűjtögetik a kertjeinkben a kártevőket, és közben olyan sok boldogságot okoznak nekünk, hogy meglátogatnak minket. Helyezzünk ki nekik fürdőhelyet, itatót, de kerüljük az olyan helyeket, ahol a ragadozó madarak könnyedén lecsaphatnak rájuk. Nagyon kellemes nézni, ahogy önfeledten fürdőznek a madarak a kertünkben.

Címkék:
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Február 10-től lehet pályázni az őshonos állatok tartását ...

A magas genetikai értéket képviselő, mezőgazdasági szempontból értékes állatfajták megőrzését és fenntartását ...