Hamarosan állatjóléti támogatásra pályázhatnak a juh-és kecsketartók
Támogatások - 2022.05.12
Május 16-ától egészen egy hónapon át benyújthatóak a pályázati támogatási kérelmek az 5 milliárd forintos keretösszegű kiskérődző állatjóléti támogatásra felhívás vonatkozásában.
A kiskérődző állatjóléti támogatás célja, hogy hozzájáruljon az állat- és egészségvédelem folyamatos fejlődéséhez a juh- és kecskeágazatban és arra ösztönözze a mezőgazdasági termelőket, hogy - a magyar kiskérődző állomány állatjóléti normáinak javítása érdekében - túllépjenek a vonatkozó kötelező előírások betartásán.
A 2022. április 8-án megjelent, 5 milliárd forint keretösszegű Kiskérődző állatjóléti támogatás című felhívás vonatkozásában a támogatási kérelmek benyújtására 2022. május 16. napjától 2022. június 16. napjáig van lehetőség. A támogatás kötelezettségvállalási időszaka 2022. július 1-től 2024. december 31-ig tart. A minimálisan támogatható állatlétszám 2 állategységnek - azaz 14 állatnak - megfelelő támogatható állategyed.
A felhívás keretében támogatott tevékenységnek minősül a körömápolás, a belső élősködő fertőzöttség ellenőrzése, a külső élősködők, valamint legyek, szúnyogok, nyüvek elleni védekezés és az ásványi anyag kiegészítés alkalmazása. Ezen kötelezettségek teljesítéséért 215 eurónak megfelelő forintösszeg/állategység/év vissza nem térítendő támogatás vehető igénybe.
Támogatási kérelem benyújtására jogosult minden olyan mezőgazdasági termelő, aki a nyilvántartási rendszerekben az állatok tartójaként bejegyzett állattartóként szerepel és hatósági állatorvos által ellenjegyzett nyilatkozattal rendelkezik arról, hogy tenyészetei maradéktalanul megfelelnek a hatályban lévő állatjóléti előírásoknak.
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: támogatás, pályázat, juh, kecske, juhtenyésztés, kecsketenyésztés, állatjóléti támogatásA Kis-Sárréten idén is sikeresen költöttek fekete gólyák
Kukoricazsizsik irtása házilag
Meghatározó lehet az élelmiszerfelesleg mentése a ...
Väderstad talajművelő gépek – Extrém viszonyokra extrém-jó gép ...
Gyümölcsöző innovációk
Itt az új KAP menetrend, változások történtek!
A sikeres ÁTK-pályázat alapja a körültekintő felkészülés
Régi ellenfelünk, a gabonafutrinka
Öröklési szabályok változásai
Mire figyeljünk a karbamid műtrágya használatában AÖP ...