Már nemcsak gázolajat lehet tankolni a traktoraiba, nagy lépést tett előre a Kubota
Gépesítés - 2023.03.11
Hidrogénezett növényi olajat (HVO) is lehet ezután tankolni a Kubota USA-ban forgalmazott traktoraiba. Ez fontos lépés azt követően, hogy az európai gazdák is hozzájutottak ehhez a lehetőséghez.
Útkeresés zajlik a járműiparban, a gyártók gőzerővel fejlesztenek annak érdekében, hogy a fosszilis üzemanyagok helyett környezetbarátabb megoldásokat találjanak a járművek hajtására. Ebből a forradalomból természetesen a mezőgazdaság sem maradhat ki, most például a Kubota jelentkezett egy újdonsággal.
A japán vállalat közleménye szerint immár növényi olajjal is hajthatók lesznek az Egyesült Államokban forgalomba helyezett traktorjai. Ezt Európában már korábban bevezették, és ha a megoldás népszerűvé válik a tengerentúlon is, akkor alighanem szerte a világon elterjesztik majd.
A növényi olaj a HVO-ként rövidített hidrogénezett növényi olajat jelenti, amit használt sütőolaj vagy akár állati zsír, esetleg élelmiszeripari hulladék felhasználásával, illetve növényekből állítanak elő. Minél nagyobb ennek a biokomponensnek az aránya az üzemanyagban, annál kevesebb szén-dioxid kerül a légkörbe. A kibocsátáscsökkenés akár a 90 százalékot is elérheti.
A Kubota bejelentése szerint tehát március 1-től a HVO-üzemanyagok is használhatóak az USA-ban lévő traktorjaik motorjaiban. A gyártó fontosnak tartotta kiemelni, hogy mindehhez nincs szükség az erőforrás módosítására, vagy szűrőcserére, esetleg a tank átmosására, ha utána esetleg visszatérnénk a hagyományos üzemanyagra.
Némi teljesítménycsökkenés esetleg érzékelhető lesz, ám ez talán nem olyan nagy áldozat a tisztább működés érdekében. A Kubota egyben azt is bejelentette, hogy még idén márciusban előrukkol a 3,8 literes hidrogénüzemű motorjával is.
Címkék: hvo, növényi olaj, tankolás, usa, európa, kubota, traktor, környezetbarátOlajfák a szőlőhegyen? – Zöldség- és gyümölcstermesztő ...
Amikor a kevesebb tényleg több – Példák a PIPELIFE korszerű ...
Három milliárd eurós hitel a mezőgazdasági termelőknek és a ...
Folytatódik a legkisebb termelők támogatási programja
Visszatér régi jó „barátunk” – Véleménycikk az elektronikus ...
A vetéstechnológia és a vízellátás hatása a csemegekukorica ...
A legfontosabb gyakorlati tippek a nyertes Öntözésfejlesztési ...
Isterra tavaszi ajánlat – A szója végre elfoglalja megérdemelt ...
Növényvédelem és ami mögötte van – A HORSCH fejlett talajművelő ...
A FAO új iránymutatást tesz közzé a szarvasmarhák influenza ...