Egy tömbből faragták az új kínai traktort, de elsősorban otthoni használatra szánják
Gépesítés - 2023.03.07
Új, 160 LE-s kínai traktor jelent meg a piacon, ám az elsősorban belföldi használatban, illetve az ázsiai, afrikai régióban állhatja meg a helyét, az európai ízlésnek kissé kiforratlan.
Kína mezőgazdasága nap mint nap komoly kihívások elé néz, hiszen 1,4 milliárd ember rendszeres élelmezéséről kell gondoskodnia. Ez a Föld lakosságának mintegy 18 százalékát jelenti, miközben az ázsiai szuperhatalom csupán a bolygónk megművelhető területeinek 9 százaléka, illetve az édesvízkészletek 6 százaléka fölött rendelkezhet.
Mindezzel együtt Kína (2018-as adatok szerint) a világ második legnagyobb kukoricatermesztője, a rizs, a búza, a burgonya és az alma – illetve egy sor más mezőgazdasági termék – esetében pedig éllovasnak számít.
A technológia azonban nem minden esetben képviseli a legmodernebb szintet, és ez igaz például azokra a traktorokra is, amelyeket a kínaiak elsősorban saját használatra, belföldre gyártanak. Az ilyen vállalatok közé tartozik a Taihong Tractor is, amely az 1990-ben alapított Weifang Taihong Csoport része.
A Taihong márkanevű erőgépek 6 szériát foglalnak magukba, azokon belül pedig összesen 300 modellvariációt. Teljesítmény tekintetében a 25–260 LE-s tartományt ölelik át, és a termékeik egy része az ázsiai és afrikai régióba, sőt Európába és az USA-ba is eljut.
A közelmúltban megjelent újdonságuk a 160 LE-s, vagyis magasabb teljesítménykategóriát képviselő TH1604F traktoruk. Az összkerékhajtású erőgép 5,8 tonna tömegű, és a munkavégzéshez 540/1000-es TLT-vel rendelkezik. A gyártó nem sok műszaki adatot árult el róla, de a gép már küllemre is meglehetősen kimunkálatlannak, egy tömbből faragottnak tűnik az európai szem számára.
Címkék: kínai, traktor, újdonság, taihong
A pálma téliesítése lépésről lépésre
Hogyan lesz a jó zongoraművészből kiváló marketinges? – ...
Megjelent az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás ...
Új AKG- és ÖKO-program, DIMOP-pályázatok
Jön a valódi áttörés a hazai ökológiai gazdálkodásban?
Országos erdészeti fórumsorozatot indít a Nemzeti ...
Megjelent az ökológiai gazdálkodás támogatására irányuló ...
Aszály a természetben, aszály az agráriumban
Kihívások és lehetőségek a növényvédelemben
A „diómérgezés” valójában egy tremorogen mikotoxikózis