
Dögös fekete színt kapott a Hardi új önjáró permetezőgépe
Gépesítés - 2022.08.23
Frissítette SARITOR önjáró permetezőgépét a dán Hardi, amely ezzel egy távoli piacon is képes lehet erősíteni a pozícióit. A hangsúlyt a hatékonyabb vegyszerkijuttatásra és a nagyobb kezelői kényelemre helyezték.
Ausztráliában a növénytermesztéssel foglalkozó farmok átlagos mérete 2600 hektár. Ezek műveléséhez természetesen nagyobb méretű, teljesítményű gépekre van szükség, amilyen például a Hardi új önjáró permetezője. A feketére festett masina a SARITOR 7000 Mallee Edition nevet kapta (a mallee egy Ausztráliára jellemző eukaliptuszfajta), és kifejezetten a távoli földrész viszonyaira fejlesztették ki.
A júliusban bemutatott önjáró permetező – ez könnyen kitalálható a típusszámból – 7000 literes tartállyal rendelkezik, a szórókeret szélessége pedig 36-tól egészen 48,5 méterig terjedhet. A Hardi ezt az újdonságát helyben, Adelaide-ben terveztette, és ott történik a gyártás is.
A négykerék-hajtású gép 6,7 literes, 300 LE-s Cummins motorral van felszerelve, amely a Tier-3 emissziós előírásokat teljesíti. A permetező lelke az ActivAir gyorsreagálású fúvóka ki/bekapcsoló vezérlőrendszer, amely nálunk is ismerős lehet annak, aki például Navigator modellel rendelkezik. Ez egy nyomás alatti keringtető rendszer, amely azonnal és csepegés nélkül nyitja, valamint zárja a fúvókákat.
A SARITOR 7000-esen elérhetők a H-Select, illetve GeoSelect rendszerek is, amelyek a célzott permetszer-kijuttatásban segédkeznek. A korábbi változathoz képest megújult a gép kabinja is, a magasabb támlájú ülés, illetve a hűtő mind a kezelő kényelmét növelik. Az intuitív, könnyen áttekinthető vezérlőkonzol szintén a gépet használó ember munkáját könnyíti meg.
Címkék: permetezőgép, önjáró, Hardi, Ausztrália, önjáró permetezőgép, új verzió

Milyen az igazi, hamisítatlan mádi bor?

Csemegekukorica és zöldborsó: ború jöhet, sőt égszakadás

Megvan a parlagfű legnagyobb ellenfele, már csak egy kis idő ...

Szarvast gázoltak az autópályán, videón egy hasonló rémisztő ...

51 km/h-nál tényleg megbüntet a rendőr?

Klasszikus szántóföldi traktor érkezett a dél-koreai Kiotitól

Ha bolond, ne szedjék le: innen ismerhető fel a májusi pereszke

A kalászfuzáriózis elleni védekezésről

Hoppá: ez most a legnépszerűbb mezőgépmárka a németeknél
