
Baromfikeltetés napjainkban
Állattenyésztés - 2020.06.12
A technológia kiforrott, de a gondos odafigyelés nem mellőzhető Keltetőgépgyártók, -forgalmazók és naposbaromfit, tenyésztojást értékesítő vállalkozók a megmondhatói, hogy egyre több kisgazdaságban, háztájiban, akár a családi ház portáján tartanak baromfit; tyúkot, csirkét, libát, kacsát, esetleg gyöngyöst, pulykát, és sokan saját keltetéssel indítják a „projektet”. Hogyan lehet eredményes ez a művelet napjainkban, mi a titka a sikeres keltetésnek? Erről kérdeztünk tudóst és vállalkozó tenyésztőt, böngésztünk blogokat, videókat.
Tisztelt Látogatónk!
A cikk megtekintése előfizetéshez kötött!
Amennyiben rendelkezik online előfizetéssel, jelentkezzen be az előfizetéshez tartozó felhasználói fiókba.
Belépés
Ha még nem előfizetőnk, ismerje meg előfizetési ajánlatainkat, hogy hozzáférhessen lapunk korábbi cikkeihez is!
„Egyre több az 50-100 darabos kis keltető, sokan keltetnek, sokkal többen, mint akár 5-10 évvel ezelőtt – erősíti meg egy baromfitenyésztő mezőgazdasági technikus, Simcsik András, úgy is mint a Békés megyei „Vésztői Baromfiudvar Családi Gazdaság” gazdája. – 1997 ótavfoglalkozunk baromfitenyésztéssel, keltetéssel – meséli. – Az első években a régi F1-es gödöllői fajtákat és New Hampshire, Rhode Island Red tyúkokat tenyésztettük és keltettük, majd a fajtákat kiegészítettük háztáji, színes húshibridekkel. Importőr cégtől a legkiválóbb francia kettős hasznosítású fajtákat szereztünk be, ezek megjelenésükben a régiekre hasonlítanak, de növekedésben és tojástermelésben messze felülmúlják azokat. 2010 óta bővítettük tevékenységünket gyöngytyúkkeltetéssel, értékesítéssel.”
Szerző: AgrárUnió
Címkék: baromfi, tojás, kacsa, lúd, csirke, liba, mikoplazma, baromfikeltetés, naposbaromfi, tenyésztojás, tyúk, gyöngyös, csibekeltetés
Optimális gombaölőszer-választás a kalászosnövények kora ...

Akár 1 milliárd forint támogatás! – Megjelent a ...

Baktériumos talajoltás lépésről lépésre: Mit érdemes tudni?

A hamuszürke szárkorhadás az új növénygyilkos

Nézzük, hogy miért/mivel vakcináznak itthon a száj- és ...

Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Társa a bajban és az aszályban is – Vízszivattyúk a STIHL ...

Hatalmas károk a mezőgazdaságban, gyorsítani kell a biológiai ...