Író, aki hisz a jobb jövőben
Nemere István: Már csak az emberi butaságot kellene legyőzni
Földbarát címmel írt a közelmúltban könyvet a talajbaktériumokról Nemere István, aki sohasem volt az íróasztala menedékébe bújó szerző. Ha tehette, tűlevelűeket ültetett mindenkori lakóháza közelébe, ám legutóbbi erdejével megjárta egy faramuci törvény miatt. Optimizmusát, a Föld fényes jövőjébe vetett hitét azonban ez sem volt képes megtörni.
Nemere Istvánról el szokták mondani, hogy a legtermékenyebb kortárs magyar író, hiszen 2018-ig 700 könyve jelent meg hazánkban, 46 álnév alatt. Azt viszont kevesebben tudják, hogy a főleg sci-fijeiről és paranormális jelenségekkel foglalkozó műveiről ismert szerző falusi környezetben nevelkedett, és azóta is ezer szállal kötődik a földhöz és a természethez. Újabban sajnos csak negatív tapasztalatokat gyűjtött a mezőgazdaságról, mert amikor a közelmúltban egy Csongrád megyei falu közelében lévő tanyájáról Nyíregyházára költözött, az otthagyott erdejét a mai napig képtelen volt értékesíteni. Nemere István azonban (mint mindig) most is optimista, és bízik benne, hogy előbb-utóbb megtalálja a mindenki számára megfelelő vevőt. Panaszkodás helyett gyorsan rá is kanyarodunk tehát beszélgetésünk igazi témájára, a mezőgazdaság és ezáltal a növekvő lélekszámú emberiség jövőjére, hiszen az írót legtöbben egyfajta „futurológusként”, a jövőt lehetőségeit kutató „jósként” ismerik és olvassák.
Megoldódnak a jelenlegi gondok
– Bolygónk lakossága még ebben az évszázadban elérheti a 10 milliárd főt, miközben a termőtalajok rohamos mértékben fogyatkoznak. Mindez apokalipszishez vezethet az emberiség élelmezésében, vagy létezhet békésebb kifejlet?
Tisztelt Látogatónk!
A cikk megtekintése előfizetéshez kötött!
Amennyiben rendelkezik online előfizetéssel, jelentkezzen be az előfizetéshez tartozó felhasználói fiókba.
Ha még nem előfizetőnk, ismerje meg előfizetési ajánlatainkat, hogy hozzáférhessen lapunk korábbi cikkeihez is!
Szerző: AgrárUnió
Tags: talajbaktérium, GMO, klímaváltozás, Nemere István