Mosson marhaepével, bármilyen borzasztóan hangzik is
Hírek - 2023.05.09
Egyre többen vannak, akik a szintetikus tisztitószerek helyett a hagyományos készítményeket részesítik előnyben. Számukra az egyik legtökéletesebb folttisztító az úgynevezett marhaepe szappan, vagy a marhaepe folyékony tisztítószer.
De mi is ez a marhaepe szappan? Valóban marhaepéből készül, de az illata teljesen semleges. A szappan készítői a marhaepét a vágóhídra küldött, emberi fogyasztásra szánt állatokból nyerik ki. Az epét egyszerűen porrá őrlik, és csak ezután kerül bele a folttisztítókba. Nagyjából a szerek harminc százaléka áll a marhaepéből.
Mire használható? Gyakorlatilag mindenféle foltra, tökéletesen eltünteti a gyümölcs- és zsírfoltokat, de a tintát, a vért is. Vörösbor, szőlő, fűfolt, mindenféle paprikás ételpecsétek ellen is jó.
A koszos ruhát megdörzsölhetjük vele, majd egy fél órát állni hagyjuk. Ha ezt követően 40 fokon kimossuk, akkor a foltnak hűlt helye marad. Aki ezzel nem akar bíbelődni, az reszeljen a ruhák közé, a mosógép dobjába egy keveset belőle és így mosson.
Minden foltra jut és igen szépen tisztít. Amire figyelni kell, az az, hogy egész éjszakán át ne hagyjuk állni hagyni a szappanos ruhákat, mert ilyen hosszú időn keresztül kifakíthatja a színeket.
Többféle gyártó kínál manapság marhaepe szappant. Persze a legjobb, ha olyat választunk, amely már valakinek bevált. Ha ilyen nincs, akkor inkább válasszunk magyar terméket, amelyek jóval olcsóbbak, mint a külföldiek.
Azok, akik úgy gondolják, hogy kellően elszántak ahhoz, hogy belevágjanak a szappankészítésbe, pontos instrukciókat találnak ezen az oldalon, ahol lépésről lépésre sajátíthatják el a nekik tetsző termék elkészítésének fortélyait:
(Fotó: Didier/Pixabay - képünk csak illusztráció)
Címkék: mosás, természetes, marhaepe, szappan, praktika, folttisztítóMegbízhatóság és hatékonyság a Pantera 40EC-vel ősszel is!
16 százalékkal emelkedett a takarmánykukorica ára
Hiába az árvíz az úr, biztonságban a főváros ivóvize
Hidegtűrő hibridkukoricákkal készülünk a még szárazabb időkre
Versenyképes ökogazdálkodás a Debreceni Egyetemen
Folyékony alaptrágyázás – súlyos aszály után!
Hiszünk a személyes kapcsolattartás erejében!
A gabonakombájnok iránti kereslet csökkent a leginkább
Súlyos veszteségek a kukorica- és napraforgótermésben
A csemegekukorica termesztésének értékelése kritikusan ...