Megújulnak az őshonos állattartó telepek a Kiskunságban
Hírek - 2023.03.27
Közel 500 millió forint európai uniós támogatást költ a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság őshonos állattartó telepek felújítására, továbbá eszköz- és gépbeszerzésére.
Kiss Mónika, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság (KNPI) ökoturisztikai és környezeti nevelési osztályvezetője elmondta: a projekt célja a Felső-kiskunsági puszták és tavak, illetve a Kolon-tó környéki füves élőhelyek kezelését végző őshonos állatállomány tartásához szükséges infrastruktúra kialakítása, fejlesztése.
A területekhez kapcsolódó szántók, természetvédelmi célú, mezőgazdasági módszerekkel fenntartott élőhelyek kezelésére egyebek mellett traktorokat, kaszákat, bálázókat, gabonavetőgépet, marha- és lószállító utánfutókat vásároltak.
Közben felújították az Izsák-Páhi őshonos állattartó telepet is, mely a magyar szürke szarvasmarha és a Furioso-North Star tenyésztésének ad otthont.
Az osztályvezető hangsúlyozta: az igazgatóság kiemelt feladata az őshonos háziállatok génmegőrzése. Meghatározó szerepük van a magyar házi bivaly, a magyar szürke szarvasmarha és a Furioso North-Star - mezőhegyesi félvér - ló tenyésztésével folytatott génmegőrző tevékenységben. A génmegőrzés célja és a legeltetéssel történő természetvédelmi kezelés feladata együttesen teljesül az őshonos hazai háziállatfajták állományainak fenntartásával.
A támogatott projekt keretében várhatóan felújítják a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság Kunszentmiklós-nagyállási állattartó telepét is - tette hozzá Kiss Mónika.
Forrás: MTI
Címkék: kiskunság, nemzeti park, génmegőrzés, felújításMegújul a gyakorlati képzés a Magyar Agrár- és Élettudományi ...
Véleményezhetők a termelői öntözésfejlesztést támogató ...
A repce alaptrágyázása a versenyképes hozam érdekében
Meghatározó lehet az élelmiszerfelesleg mentése a ...
Mit tudnak a legújabb nemesítésű kalászos fajták?
Mire figyeljünk a karbamid műtrágya használatában AÖP ...
Repülőgépről vagy helikopterről is végezhető a napraforgó ...
A Kis-Sárréten idén is sikeresen költöttek fekete gólyák
Gyümölcsöző innovációk
Gombatoxinok a kukoricában