Agritechnica ezüstérem az AMAZONE számára: DirectInject közvetlen befecskendezés
Hírek - 2021.12.16
A DLG (Német Mezőgazdasági Társaság) innovációs bizottsága kihirdette az Agritechnica 2022 innovációs díj nyerteseit. Az AMAZONE ezüstérmet kapott az új DirectInject közvetlen befecskendező rendszerért. A DirectInject lehetővé teszi a növényvédő szerek gyors, rugalmas és igény szerinti adagolását a permetezés során.
A növényvédelemben a gazdákkal és a technológiával szemben támasztott követelmények folyamatosan nőnek. Fontos szempontnak számít a növényvédő szerek rugalmas megválasztása a szántóföldön. Növénytermesztési szempontból gyakran csak részterületeken vagy táblánként eltérően kell az igényeknek megfelelően speciális termékekkel és hatóanyagokkal reagálni. A védendő struktúrákra és vízfelületekre vonatkozóan is vannak követelmények, amelyeket a gazdálkodónak figyelembe kell vennie a növényvédő szerek kiválasztásakor. Ezek a növényvédelem rugalmasságával kapcsolatos követelmények ellentétben állnak a nagy területteljesítményű és gazdaságos felhasználást biztosító nagyobb szántóföldi permetezőgépek felé irányuló szerkezeti fejlődéssel.
A rendszer felépítése
A DirectInject rendszerrel az AMAZONE először kínál olyan rendszert a növényvédő szerek közvetlen befecskendezésére, amely feloldja a leírt célellentétet. A növényvédő szerek a permetezés során szükség szerint befecskendezhetők vagy elhagyhatók. A DirectInject különlegessége a hagyományos rendszerekhez képest a befecskendezési folyamat gyors reakcióideje, valamint a permetlékörbe és a szántóföldi permetezőgép működésébe való teljes integráció.
A DirectInject segítségével individuálisan reagálhat a kultúrnövény igényeire, és megtakarítható a növényvédő szerek és a szántóföldi permetezőgép további menetének költsége. Ez időt és költségeket takarít meg, és védi a környezetet.
A DirectInject egy plusz 50 literes tartályból áll, megfelelő adagolótechnikával, amely az UX 01 Super tárolórekeszébe van beépítve a gép jobb oldalán. Ezáltal a tartály könnyen hozzáférhetővé és biztonságosan feltölthetővé válik, akár a talajról is. A berendezés tárolórekeszbe történő integrálásával az összes részegység optimális védelemben részesül.
A technológia nagy előnye, hogy a DirectInject hígítatlan növényvédő szerrel is képes dolgozni. A mechanikus keverőszerkezet biztosítja, hogy még az ülepedésre hajlamos növényvédő szerek is mindig homogénen maradjanak.
Alkalmazás a szántóföldön
Ha például a szántóföldi permetezőgép kezelője észreveszi, hogy egy részterületen nemkívánatos gyomnövényeket kell irtani, a vezetőfülkéből egy gombnyomással aktiválhatja a DirectInject adagolását. A DirectInject tartályból származó további hatóanyag ekkor hozzáadagolásra kerül a permetlétartályból származó permetléhez. A hagyományos rendszerekhez képest optimalizált reakcióidő egy kétvezetékes rendszerrel valósul meg. A szórókereten lévő második permetlécsövezésben a permetlétartályból származó előkevert permetlé és a DirectInject tartályból származó növényvédő szer közvetlenül kerül kijuttatásra. A közvetlen adagolás aktiválásakor a keverék a szórókeretben lévő több adagolási ponton keresztül a fúvókatesteken és a fúvókákon keresztül kerül kijuttatásra. A folyadék közvetlenül a szórókeretre történő vezetése rövid reakcióidőt eredményez a szántóföldön. A DUS pro nagynyomású keringtetésnek köszönhetően a permetlé a csövezésben mindig a beállított permetezési nyomáson kering, még akkor is, ha a fúvókák zárva vannak. Amikor a közvetlen befecskendezés aktivált, ez a keringés zárva van, így a permetlétartályból származó permetlé nem keveredik a DirectInject tartályból származó termékkel.
Maradék mennyiségek és tisztítás
Mivel a DirectInject hígítatlan növényvédő szerrel is működik, a fel nem használt mennyiségek a permetezés után visszavezethetők a termék eredeti göngyölegébe. Ezért a permetezés előtt nem szükséges tudni, hogy valójában mennyi növényvédő szerre van szükség, és a vegyes szermaradványokkal sem kell később foglalkozni.
Permetezés után a teljes rendszer automatikusan és távolról, a traktor vezetőfülkéjéből tisztítható, mivel az összes komponens integrálva van szántóföldi permetezőgép Comfort csomagjába. Ez biztonságot nyújt a felhasználónak és időt takarít meg.
A gazdálkodók a DirectInject használatáról úgy vélekednek, hogy sokkal rugalmasabban tudnak reagálni az egyes területekre és részterületekre a növényvédelemben. Ahol egyébként nem volt lehetséges a differenciált, azonnali permetezés, ott ez a rendszer most egyetlen menetben reagál a követelményekre. Az eredmény optimális növényállomány, valamint idő- és növényvédőszer-megtakarítás.
A DirectInject közvetlen befecskendezőrendszer az ISOBUS kommunikációval alapfelszereltségként ellátott UX 01 egytengelyes növényvédelmi permetezőgépekkel és a DUS pro nagynyomású keringtető rendszerrel ellátott AmaSwitch vagy AmaSelect egyfúvókás vezérléssel használható.
Az előnyök gyors áttekintése:
- A növényvédő szerek rugalmas, gyors és igény szerinti felhasználása
- Megtakarítás a következők tekintetében:
– Munkaidő és munkaerőköltségek
– Gépköltségek
– Növényvédő szerek
- Optimális növényállományok
- Környezetbarát
DirectInject berendezés 50 literes tartállyal és szivattyúegységgel az UX 01 Super tárolórekeszében
A DirectInject aktiválása az AmaTron 4 terminálon
DirectInject tartály beépített szűrővel a könnyű és biztonságos feltöltéshez
Mechanikus keverőszerkezet és tisztítófúvóka a DirectInject tartályban
A hozzáadagolt mennyiség pontos bevitele
A szórókeret két külön, a sárga és a zöld tápvezetékkel rendelkezik, amelyek távolról kapcsolhatók
Címkék: Agritechnica, amazone, innovációs díj , DirectInjectWeidemann T4512 teleszkópos rakodógép – A telep szíve, lelke, ...
LEMKEN Diamant 18 − féligfüggesztett váltvaforgató eke ...
Ismét visszatér régi jó „barátunk” az elektronikus ...
A minőségi búzatermesztés lehetőségei és kihívásai
Árvakelés az őszi vetésekben
Vízmegtartás, talajélet – HORSCH termékek az észszerű ...
Az AMAZONE Teres 200 függesztett eke
Javában tart a tavaszi vetőmag szezon – Újdonságok az RWA ...
Végéhez ért az idei betakarítás és a vetés
A kalászos gabonák őszi gyomosodásáról – Gyomfajok ...