
Hogyan változnak januártól az internetes fizetések?
Hírek - 2020.11.23
Az elmúlt hónapok során már több hazai bank ügyfele is megismerhetette az erős ügyfél-hitelesítést vagy kétfaktoros azonosítást, amelynek célja, hogy hogy csökkenjen a kártyás vásárlásokkal történő visszaélés és egyértelmű legyen, hogy az adott tranzakciót valóban a kártyabirtokos indította. 2021. január elsejétől ezt a módszert valamennyi hazai pénzintézetnek be kell vezetnie.
Az erős ügyfél-hitelesítés egy olyan biztonsági háló, amelynek során az internetes vásárláskor nem elég csak a bankkártyánk adatait megadni, hanem azt a kódot is meg kell adnunk a fizetési felületen, ami SMS-ben a mobiltelefonunkra érkezett. A bankok egy részénél nem egy kódot kapunk, hanem a telefonunkra telepített netbanki applikáción keresztül kell igazolnunk magunkat a felhasználónév/jelszó párosunkkal, illetve PIN-kóddal vagy biometrikus adatokkal (ujjlenyomat, retina).
Az erős ügyfél-hitelesítést az Európai Unió előírásai szerint az EU-n belüli hitelintézettel szerződött internetes kereskedőknek és szolgáltatóknak lesz kötelező alkalmazniuk a bankkártyás vásárlásoknál 2021. január elsejétől. EU-s webshopoknál tehát ez minden esetben elő fog fordulni, az Európai Unión kívüli, például az amerikai vagy kínai webshopok üzemeltetőinek azonban egyelőre nem lesz kötelező a kétfaktoros azonosítás biztosítása.
Címkék: online, internet, internetes fizetések
Nézzük, hogy miért/mivel vakcináznak itthon a száj- és ...

Húsipari innovációk: új kutatás-fejlesztési projekt indul a ...

DélKerTÉSZ: Így veszik fel a harcot a klímaváltozással a magyar ...

Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

Honnan tudják a madarak, merre kell repülniük?

RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Barkók a kapásokban – Előfordulásuk, fajtáik, kárképeik, ...

Akár 1 milliárd forint támogatás! – Megjelent a ...

Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Pulsar® Plus-os gyomirtás mesterfogásai