Fantasztikus: rizsvetés Olaszországban! (+videó)
Hírek - 2020.07.24
Európában szokatlan munkaműveletet, rizsvetést örökített meg látványos videóján egy Gabry982 nevű YouTube-felhasználó. A főszereplők: egy Massey Ferguson 5712 S, illetve egy Same Silver 105 traktor, valamint egy Sulky X40+ Econov műtrágyaszóró.
Olaszországban persze nem olyan nagy csoda a rizsvetés, hiszen ők számítanak az Európai Unió legnagyobb termesztőjének. Az ország északi részén 240 ezer hektáron vetnek rizst, ami az összes szántóterület mintegy 1,4 százalékát jelenti (az átlagtermés 6 t/ha). A rizs az ókorban, Indiából jutott el az Appennini-félszigetre, de akkor még nagyon drágának számított, és a rómaiak gyógyszerként használták. A mai Olaszország területén a XV. század végén kezdődött meg a növény termesztése, és a sajttal vagy vajjal készített rizsétel, a rizottó gyorsan népszerűvé vált északon.
A 2020. május 10-én rögzített videó szintén az ország északi részén készült, Vercelli megyében, nagyjából Torino és Milánó közt félúton. Az árasztásos termesztés legfontosabb műveletét láthatjuk benne, a (jobb híján) Sulky X40+ Econov műtrágyaszóróval végzett vetést. A vontatást egy Massey Ferguson 5712 S traktor végzi, amelyet speciális, talajkímélő kerekekkel szereltek fel. Kiszolgáló gépként, a Big Bag zsákok szállítójaként egy Same Silver 105 traktor működik közre.
https://www.youtube.com/watch?v=tHXpUjYs-78
Címkék: rizs, növénytermesztés, traktor, vetés, Massey Ferguson, Olaszország, műtrágyaszóró, SAME, Sulky
A forgatásos talajművelés előnyös a kultúrnövény fejlődése ...
Növényvédelem és ami mögötte van – A HORSCH fejlett talajművelő ...
JÖN A 43. AGROmashEXPO
A mezőgépek veteránjai – KÜHNE HUNGÁRIA DRILL vetőgép
Visszatér régi jó „barátunk” – Véleménycikk az elektronikus ...
Rekordszámú új traktorregisztráció volt a Fendt-nél 2024-ben
Amikor a kevesebb tényleg több – Példák a PIPELIFE korszerű ...
A KWS nem csak zsákban méri a kukoricahibridjeit
Terméshozam és ellenállóképesség – Jönnek a szezon legjobb ...
Gondolkodjunk komplexen! – A legelő botanikájától a biohúsig