TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 90.220,68 Ft (tonna)
Napraforgómag: 211.990,54 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 83.714,60 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 85.148,95 Ft (tonna)
Repcemag: 217.271,85 Ft (tonna)
Full-fat szója: 207.804,24 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 619 Ft
Benzin ára: 600 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 399,99
USD: 368,55
CHF: 416,63
GBP: 476,46
Hirdetés
A téli gyűjtési időszak megkezdése előtt konferenciát tartott a CSEBER

A téli gyűjtési időszak megkezdése előtt konferenciát tartott a CSEBER

Hírek - 2018.10.19

Tizenöt éves évfordulót ünnepelt a CSEBER Nonprofit Kft. a gyűjtőhelyeknek szervezett II. Országos Gyűjtőhely Konferencián. A rendezvényen részt vettek a gyűjtőhelyek képviselői, a CSEBER professzionális hulladékgazdálkodási partnerei és a témában érintett különböző szakmai szövetségek, szervezetek képviselői is.

cseberA CSEBER Nonprofit Kft. ügyvezetője a jelképes ünnepi tortával Fotó: Tartalomgyár

A gazdálkodók képviseletében részt vett Petőházi Tamás a GOSZ és a NAK Szántóföldi Osztály elnöke. Petőházi Tamás köszöntőjében elmondta, hogy a GOSZ és a NAK a rendelkezésére álló tudástranszferrel szívesen vesz részt a CSEBER-rel való együttműködésben a jövőbeni még hatékonyabb visszagyűjtés érdekében.

Az ECPA (European Crop Protection Association) képviseletében az NSZ (Növényvédelmi Szövetség) ügyvezetője, Szalkai Gábor tartott rövid előadást a növényvédő szer hamisítás elleni küzdelemről és a „Vele vagy nélküle” kampány eddig elért eredményiről. 

cseber Körforgásos Gazdaság

A Cseber Nonprofit Kft. ügyvezetője Fenyvesi Rita az elmúlt tizenöt év eredményeinek ismertetése mellet nagy hangsúlyt helyezett a jövő kihívásainak bemutatására. A „Körforgásos Gazdaság” nevű javaslatcsomagot az Európai Parlament 2018. május 28-án jelentette meg. Ebben fontos szerepet kapnak többek között a műanyag csomagolóeszközök. A jövő útja mindenféleképpen a műanyag csomagolóeszközök anyagában újrahasznosítása irányába mutat, ezért nagyon fontos, hogy a gazdálkodók a jogszabályi előírásoknak megfelelően, háromszor öblítsék ki a növényvédő szeres flakonokat, kannákat.

A jövőben még nagyobb hangsúlyt kell helyezni a környezettudatos szemléletformálásra. A CSEBER honlapja folyamatos fejlesztés alatt áll. A CSEBER weboldalán elérhetőek a háromszori kimosást bemutató rövid (3 perces) videófilmek, melyek lényegre törően mutatják be a növényvédő szeres flakonok megfelelő kezelését. A szükséges védőruházatot, a tisztítási folyamatot, a kicsepegtetést és a flakon aljának kiszúrását is figyelemmel kísérhetik az oktatófilmek segítségével.

Az ügyvezető beszámolt a résztvevőknek az European Crop Protection Assiciation Container Management Workshop-járól, melyet másfél évente szerveznek meg. Az idei évben Bukarest adott otthont a nemzetközi szakmai találkozónak, ahol az európai növényvédő szeres göngyölegekre szakosodott szervezetek osztják meg egymással tapasztalataikat és szaktudásukat. A találkozón bemutatásra került a hulladékká vált műanyag csomagolóeszközök anyagában újrahasznosításának helyzetképe is. A tizenhét résztvevő országból tíz esetében már folyik az elkülönítetten visszagyűjtött műanyag csomagolóeszközök anyagában újrahasznosítása, hét országban – köztük Magyarországon is – még csak az előkészítés folyamata zajlik.

A műanyag hulladék anyagában újrahasznosításánál a növényvédő szer gyártó cégek a maximális biztonságra törekszenek. A hasznosított „újraműanyag” felhasználási területeit szigorúan korlátozzák azon területekre, ahol a végtermék nincs kitéve gyakori és közvetlen emberi érintésnek. A legtöbb esetben földalatti vagy beépített kábelvédő csövek gyártásához használják fel ezeket a műanyag alapanyagokat.

cseberA német példa – hulladéktól a késztermékig 

cseber Az ECPA ábrája a műanyag csomagolóeszközök anyagában újrahasznosításáról

Az ügyvezető reméli, hogy hamarosan Magyarországon is megkezdődhet a begyűjtött műanyag csomagolóeszközök biztonságos újrahasznosítása és zöld színnel szerepelünk majd a következő találkozó térképen.

Kezdődik a CSEBER téli gyűjtése

cseber

Az idei év rendhagyó módon indult a CSEBER Nonprofit Kft. számára, az év első felében az időjárás, a hirtelen beköszöntő nyár a gazdálkodók figyelmét elterelte az év eleji szokásos göngyöleg begyűjtésről. A nyári gyűjtés már a szokásos nagy iramban zajlott. Novemberben indul a „téli gyűjtés” időszaka, ami egészen 2019. január végéig tart. A CSEBER kéri a gazdálkodókat, hogy lehetőség szerint még az idei évben adják le kiürült, háromszor kiöblített növényvédő szeres göngyölegjeiket a gyűjtőhelyeken, ha lehet ne halasszák a következő naptári évre. 

cseber

Címkék: CSEBER Nonprofit Kft., hulladékgazdálkodás
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Hamarosan megjelenik az új erdőtelepítési pályázat

Február 20-ig még véleményezhető az erdőtelepítési pályázat tervezete. Az idén tavasszal megjelenő felhívással ...