
Kibővült a kaposvári mezőgazdasági szakképző iskola
Hírek - 2017.02.01
Átadták a mintegy 350 millió forintból kibővített Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskolát Kaposváron.
Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az eseményen hangsúlyozta: aki felelősséggel tekint a jövőbe, az iskolát épít, mert a tudásnál fontosabbat, értékesebbet nem tudunk adni a jövő számára.
Ahogy az agrárágazat, úgy az agrárszakképzés és felsőoktatás is stratégiai ágazat, segít a mezőgazdaságot érintő problémákra megoldást találni, majd azokat alkalmazni - mondta.
Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a Föld lakossága 2050-re eléri a 9 milliárdot, a lakosság proteinigénye már 2025-re a jelenleginél 40 százalékkal lesz nagyobb, miközben a termelést a klímaváltozás és a termőterületek csökkenése nehezíti.
Nagy István úgy vélte, Magyarországon az agrárszakképzés átalakításával, a bérek további emelésével elérhető, hogy az elvárásoknak megfelelő számú és tudású szakembert képezzenek.
Kitért rá, tavaly mintegy 8200-an iratkoztak be az FM által fenntartott oktatási intézményekbe.
Neszményi Zsolt, Somogy megyei kormánymegbízott arról szólt, hogy a megyének fontos ide vonzani az agrárpályára készülőket, a kaposvári szakképző iskola pedig bizonyította, hogy a falai közül kikerülő fiatalok megállják a helyüket a munkaerőpiacon.
Gelencsér Attila, Kaposvár és térsége fideszes országgyűlési képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy a Móricz szakképző fennállásának 131 éve alatt több ezer embernek adott végzettséget, tudást a boldoguláshoz, családjuk eltartásához.
Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere azt mondta: "célkitűzésünk, hogy Somogy az ország éléskamrája legyen".
A politikus emlékeztetett rá: Kaposvár korábban 2 milliárd forintot fektetett be a húsfeldolgozó Kométába a cég megmentése érdekében, védi a tejeldolgozót, segíti kenyérüzemek megmaradását, s fontosnak tartja a cukorgyár működését is.
Simonné Szerdai Zsuzsanna, az FM Dunántúli Agrár-szakképző Központ főigazgatója elmondta, a beruházással az intézményt egy emelettel bővítették, ahol hat tantermet, s egyebek mellett tanárit, szertárt, zsibongót és vizesblokkot is kialakítottak.
Torma Sándor, az iskola vezetője a fejlesztést azzal indokolta, hogy a tanulólétszám 10 év alatt a duplájára, mintegy 430-ra nőtt. Az intézményben szakközépiskolai, szakgimnáziumi, gazda, lovász, lovastúra-vezető és technikusi képzés folyik.
Forrás: MTI
Címkék:
Ügyfélkapu+ élmények – Jó tanácsok átregisztrálás elé

A 21. század gyermekei: kütyü kontra paripa – Lovas fejlesztés: a ...

Ezt gondolja az európai közvélemény a közös agrárpolitikáról

Mikotoxinok a mezőgazdaságban: kihívások és megoldási ...

Úttörő megoldás az Optigép Kft.-től

Első tavaszi repcekártevőink, a szárat károsító ormányosok – ...

Egyensúly a szakértelem és a megfizethetőség között

Kalászos gabonáink levélbetegségei – Milyen betegségekre ...

Mi várható kukorica és cirok fronton?

A Spectrum® stabil alap a napraforgó gyomirtásában