Stratégiai partnerség előtt Magyarország és Izrael a mezőgazdaság terén
Hírek - 2023.09.08
Az öntözés-fejlesztésről, oktatási és tudományos partnerségről, valamint hosszú távú agrár együttműködésekről egyeztetett Nagy István agrárminiszter Avi Dichterrel, Izrael mezőgazdasági és vidékfejlesztési tárcavezetőjével.
Több forrás fejlesztésekre
A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy hazánk példaként tekint Izraelre, hiszen csodálatos az a teljesítmény, amit a mezőgazdaság területén a történelme folyamán véghezvitt. A magyar kormány stratégiai ágazattá nyilvánította az agráriumot és háromszor több forrást biztosít fejlesztésekre, mint korábban, ezért szeretnénk olyan technológiai fejlesztéseket végrehajtani, amelyek a versenyképességünket növelik mind a mezőgazdaság, mind pedig az élelmiszeripar területén – fűzte hozzá.
A víz a biztonságos termelés alapja
Tavaly történelmi aszály nehezítette a mezőgazdaságot, ami figyelmeztető jelként hatott ránk, ezért még nagyobb hangsúlyt fektetünk az öntözésfejlesztésre. A legmodernebb technológiák alkalmazását pedig a legjobbtól szeretnék megtanulni. A vízre eddig katasztrófaként tekintettünk, amit az áradások esetén gyorsan el kell vezetni, azonban szemléletváltást hajtottunk végre. A vizet meg kell tartanunk és gazdálkodnunk kell vele, mert az a biztonságos élelmiszer-ellátás alapja.
Stratégiai partnerség szükséges
A tárcavezető kitért arra is, hogy a hazai agrárium az ország népességének dupláját képes ellátni élelmiszerrel, így Magyarország Izrael importigénye szempontjából is kulcsfontosságú partner lehet. A miniszterek egyetértettek abban, hogy az agrárium tekintetében is stratégiai partnerség szükséges a két ország között.
Nagy István kiemelte, szívesen kötünk stratégiai partnerséget Izraellel az agrárium, vagy az oktatás és a kutatásfejlesztés területén, hogy jobban megismerjük az új technológiákat, mert így a hazai mezőgazdaság tovább fejlődhet. Az egyeztetés keretében az izraeli tárcavezető meghívta Nagy Istvánt egy hivatalos munkalátogatásra.
Fotó: Fekete István
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: agrári, agrárium, stratégia, együttműködésA Corteva új üzleti megközelítése javítja a gazdák ...
Pusztított az aszály 2024-ben: a kukoricánál a legnagyobb a ...
Kiderült mekkora összegre számíthatnak a gazdák a közvetlen ...
Az őszi búza okszerű és gazdaságos őszi tápanyag-utánpótlása
A „diómérgezés” valójában egy tremorogen mikotoxikózis
A vörös hús a betegségek okozója. Vagy mégsem?
Eredményes növényvédő szer hatóanyagkutatás az ...
A vetőmagkezelés jelentősége az egészséges termés biztosítása ...
Az őstermelők már saját maguk is létrehozhatják hatósági ...
Megjelent az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás ...