Növényvédőszernek nem minősülő készítmények: fontos követelmény az engedélyezésnél
Hírek - 2023.08.06
Nem tartalmazhatnak sem egyszerű anyago(ka)t, sem az uniós engedélyezett növényvédőszer hatóanyag adatbázisban „approved”, valamint „not approved”-ként jelölt összetevőket a növényvédőszernek nem minősülő készítmények.
A Nébih emiatt felhívja az engedélytulajdonosok figyelmét, hogy az engedélyezési/újraengedélyezési dokumentáció összeállítása során minden esetben körültekintően ellenőrizzék a tervezett készítmény összetételét.
A követelmény a 89/2004. FVM rendelet 9-es mellékletét érinti, azaz: a növényvédő szernek nem minősülő növényvédelmi hatású termékekre, védőanyagokra, kölcsönhatás-fokozókra, segédanyagokra, hatásjavítókra és növényvédelmi célú eszközökre érvényes.
A készítmények nem tartalmazhatnak:
- egyszerű anyagot/anyagokat (1107/2009/EK rendelet 23. cikk) – koncentrációtól függetlenül
- a 1107/2009/EK rendeletnek a jóváhagyott hatóanyagok jegyzéke tekintetében történő végrehajtásáról szóló, a Bizottság 540/2011/EU végrehajtási rendeletében meghatározott engedélyezett hatóanyag adatbázisban „approved”, illetve „not approved”-ként jelölt hatóanyagokat
Fentiek miatt különösen fontos, hogy az érintett készítmények esetében az engedélyezési/újraengedélyezési dokumentáció összekészítése során az engedélytulajdonosok minden esetben ellenőrizzék azok összetételét. Az esetlegesen felmerülő kérdésekkel – a kérelem benyújtása és a hazai biológiai vizsgálatok megrendelése előtt – érdemes felvenni a kapcsolatot a Nébih-hel, az engedélyezni kívánt készítmény összetételének előzetes egyeztetése érdekében a nbi@nebih.gov.hu e-mail címen.
Szintén lényeges, a készítmények értékeléséhez a koformulánsok teljes összetételének beadása szükséges. Bizalmas információ esetén az összetételt közvetlenül a gyártó cég is megküldheti az engedélyező hatóságnak.
A már engedéllyel rendelkező „9-es mellékletes készítmények” összetételének felülvizsgálatára az újraengedélyezéskor kerül sor.
Forrás: NÉBIH
Címkék: növényvédő szer, hatóanyagNyolc tonnás árpatermés? Nem lehetetlen!
Folyékony alaptrágyázás – súlyos aszály után!
Mire figyeljünk a karbamid műtrágya használatában AÖP ...
Hiszünk a személyes kapcsolattartás erejében!
A kisállatklinikai munka jelentősége kis kedvenceink ...
A sikeres ÁTK-pályázat alapja a körültekintő felkészülés
Mit tudnak a legújabb nemesítésű kalászos fajták?
Súlyos veszteségek a kukorica- és napraforgótermésben
Itt az új KAP menetrend, változások történtek!
16 százalékkal emelkedett a takarmánykukorica ára