TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 75.620,78 Ft (tonna)
Napraforgómag: 162.823,90 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 74.874,06 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 65.410,06 Ft (tonna)
Repcemag: 181.172,59 Ft (tonna)
Full-fat szója: 217.332,28 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 589 Ft
Benzin ára: 584 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 400,07000
USD: 362,45000
CHF: 426,01000
GBP: 475,43000
Hirdetés
Óriáskígyó garázdálkodik Magyarország kellős közepén? Ne dőljünk be a hírnek

Óriáskígyó garázdálkodik Magyarország kellős közepén? Ne dőljünk be a hírnek

Hírek - 2023.06.04

Újabb álhír született a nyári uborkaszezon elején, nemrég egy régi fotót elővéve ugyanis azt kezdték el híresztelni, hogy óriáskígyóra bukkantak Fejér megyében, mégpedig elég furcsa körülmények közt.

Az óriáskígyó-félék osztályába mintegy 43 faj sorolható, de szerencsére egyikük sem honos Magyarországon. Ezt azért kell külön kihangsúlyozni, mert alkalmanként felröppen a hír, hogy hol láttak éppen „óriáskígyót” hazánkban.

Most például Fejér megyében, amint arról az Index is beszámolt, rögtön aláhúzva, hogy természetesen fake newsról van szó. Lenne is nagy riadalom, ha igaz lenne, hiszen a közönséges óriáskígyó akár 4 méteresre is képes megnőni, és ezzel az emberre, valamint a nagyobb termetű állatokra is veszélyes.

Közép-Amerikától Argentína északi részéig honos, kedvencei a bozótos vízpartok, Magyarországra pedig legfeljebb „háziállaként” vagy állatkertek lakójaként juthat el. Nem nálunk készült tehát az a fotó sem, amely évről évre felbukkan a weben:

Óriáskígyó garázdálkodik Magyarország kellős közepén? Ne dőljünk be a hírnek

Az elpusztult, bebálázott kígyó furcsa látványt nyújt, de az afrikai sziklapitonként azonosított hüllő nem a Fejér megyei Tordas határában járt pórul, amint azt Both Zoltán vadállatbefogó is megerősítette az Indexnek. Szerinte egy efféle kifejlett példány egyébként elérheti az 5-6 métert és a több tíz kilogrammos testsúlyt is, ezáltal Afrika legnagyobb kígyója.

A fotó azért is lehet megtévesztő, mert egy ekkora példány már nem egerekre és patkányokra vadászna a mezőn, tarlón, hanem kecskék vagy más „kiadósabb” táplálék után kutat. Both Zoltán szerint a képen szereplő példány akár 15 éves is lehet, márpedig ekkora kígyó még állatkertben sincs Magyarországon, illetve nem jelentette senki az eltűnését.

(Fotó: Silvia/Pixabay)

Címkék: óriáskígyó, afrika, piton, magyarország, álhír, bála, vadállatbefogó
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Az őszi búza alaptrágyázása

Az őszi búza a legfontosabb kenyérgabonánk. Vetésterülete évi 1 millió hektár körül alakul, ami azt jelenti, hogy a ...